خبرنگاران شروع مرحله پنجم توزیع اقلام بهداشتی برای پاکبانان سمنان

به گزارش راه ساری، سمنان- خبرنگاران- شهردار سمنان گفت: مرحله پنجم توزیع اقلام بهداشتی مورد احتیاج پاکبانان شامل ماسک، ژل ضدعفونی کننده و دستکش شروع شد.

خبرنگاران شروع مرحله پنجم توزیع اقلام بهداشتی برای پاکبانان سمنان

سید محمد ناظم رضوی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در مرحله پنجم اجرای این طرح، توزیع بیشتر اقلام بهداشتی در دستور کار واقع شده است، اعلام کرد: تا به امروز با اجرای چهار مرحله از این طرح، سه هزار عدد ماسک قابل شست وشو، یک هزار عدد ژل و محلول ضدعفونی نماینده و 800 عدد دستکش به منظور ایمنی پاکبانان سمنانی در مقابل کرونا توزیع شد.

وی تاکیدکرد: شهرداری سمنان برای حمایت حداکثری از پاکبانان در مقابل این بیماری، پیش بینی های لازم را انجام داده است و تا به امروز هیچ یک از مجموعه کارکنان شهرداری به ویژه پاکبان ها، رانندگان اتوبوس و کارکنان آرامستان که بیشتر در معرض خطر هستند، به بیماری کویید 19 مبتلا نشده اند.

وی از شهروندان خواست تا پسماندهای عادی و روزانه خود به ویژه زباله های بیماران کرونایی بستری شده در خانه را به طور کامل ضدعفونی و بسته بندی نمایند و راس ساعت 22 در درون سطل زباله قرار دهند تا خطر ابتلای پاکبانان به بیماری به کمترین حد ممکن برسد.

ناظم رضوی گفت: شهروندان سمنانی در شرایطی که همچنان خطر کرونا وجود دارد، باید با حفظ بهداشت فردی و عمومی، به نکات بهداشتی و مدیریت صحیح پسماندهای خانگی برای حفظ سلامت خود، خانوادها و پاکبانان توجه ویژه داشته باشند.

وی، پاکبانان و نیروهای سازمان پسماند را مدافعان سلامت خواند و اعلام کرد که از روزهای ابتدایی شروع مقابله با شیوع کرونا، در راستای یکسان سازی اجرای امور در تمامی نقاط شهر، دستورالعمل کلی نحوه گندزدایی، الزامات ایمنی و اجرایی و نقاط حساس برای تمامی کارکنان شهرداری تدوین و ابلاغ شد.

ضدعفونی کردن معابر شهری همچنان ادامه دارد

شهردار سمنان به ادامه روندضدعفونی کردن شهر اشاره و اعلام کرد: معابر شهر و مکان های پرتردد و نقاط حساس معابر شهری همچنان ضدعفونی می گردد.

وی گفت: عملیات گندزدایی و مه پاشی به صورت شبانه در حال اجرا است و تا زمان رسیدن به شرایط سفید ادامه خواهد داشت.

ناظم رضوی رعایت بهداشت فردی و اجتماعی از جمله دورانداختن دستکش ها و ماسک های مصرفی با ملاحظات زیست محیطی را از الزامات مقابله با کرونا بیان کرد که باید با دقت و حساسیت انجام گردد.

وی با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و بازگشایی اصناف کم خطر، اعلام کرد: واحدهای صنفی ملزم به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی به منظور مقابله با کرونا هستند.

شهردار سمنان ابراز داشت: کمیته بازرسی ستاد مقابله با کرونای شهرستان، کماکان بازرسی و نظارت های لازم را در راستای رعایت این پروتکل های از سوی اصناف به صورت مستمر انجام می دهند.

هم اکنون 205 پاکبان برای پاکیزگی معابر شهر سمنان فعالیت می نمایند.

تور کیش: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

مجله سایه: گلچینی از بهترین های وب

منبع: ایرنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8799

به "خبرنگاران شروع مرحله پنجم توزیع اقلام بهداشتی برای پاکبانان سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شروع مرحله پنجم توزیع اقلام بهداشتی برای پاکبانان سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید