خبرنگاران احتمال پرداخت تسهیلات برای تولید برق خانگی

به گزارش راه ساری، تهران-خبرنگاران- رییس جدید سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری برق ایران گفت: تلاش می شود با روش های جدید نه تنها برق تولید از مردم خریداری شود بلکه با دادن وام هایی زمینه را برای تولید برق های خانگی فراهم کنیم.

خبرنگاران احتمال پرداخت تسهیلات برای تولید برق خانگی

به گزارش روزسه شنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، محمد ساتکین ، یکی از این برنامه های خود را، ادامه فرایند توسعه انرژی های تجدیدپذیر از طریق روش کنونی، یعنی خرید تضمینی برق و عقد قراردادهای PPA عنوان کرد و اضافه کرد: امید است با خرد جمعی که از طریق شورای راهبری و سیاست گذاری انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی عاید خواهد شد، محدود به این روش نمانده و به نتایج بزرگتر فکر خواهیم کرد.

وی در تبیین نقش این شورا، آن را دارای نقش حمایت و کمک به ساتبا دانست و گفت: هم افزایی ایجادشده از طریق این شورا مانند تدارک منابع مالی جدید از طریق شورای راهبری همچون تعلق سهم 20 درصد بخش عمومی و غیردولتی به ساتبا که مبلغی بین 800 تا 1000 میلیارد تومان خواهد بود. ساتکین اختصاص بخشی از ظرفیت صادراتی برق توسط توانیر به ساتبا را از اثرات خوب دیگر این شورا دانستند.

رییس جدید ساتبا توجه به بهره وری را از دیگر اولیت های خود برشمرد و به ظرفیت های بسیار خوبی که در این زمینه وجود دارد اشاره کرد و فعال سازی همه ارکان و ظرفیت های سازمان، مانند تحقیق و توسعه و پژوهش را از دیگر اولویت های خود برشمرد.

وی اضافه کرد: منابعی مانند گواهی ظرفیت و یا مالیات بر ارزش اضافه کرده، چشم انداز ویژه ای را برای حوزه های ماموریتی ساتبا ایجاد خواهد کرد.

ساتکین توجه ویژه به پویش #هرهفته-الف-ب-ایران را از دیگر اولویت های خود برشمرد و اضافه کرد: جمعی از تیم فنی سازمان درگیر رصد مسائل بخش های خصوصی هستند تا پروژه ها به موقع به شبکه برق متصل شوند.

رئیس جدید ساتبا گفت: ساتبای آینده برخوردار از چابک سازی و شایسته سالاری خواهد بود که منشاء ایجاد صدها مگاوات نیروگاه جدید در کشور باشد.

وی با تقدیر از وزیر نیرو و سیدمحمد صادق زاده رییس پیشین این سازمان که منشاء اثرات خوبی بویژه در توسعه انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری از محل تحریک بازار و افزایش سهم مشارکت بخش خصوصی و سرمایه های مردمی بوده اند، سپاسگزاری و از ایشان به عنوان تئوریسین و توسعه دهنده تفکر استفاده از بخش خصوصی یاد کرد.

کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9359

به "خبرنگاران احتمال پرداخت تسهیلات برای تولید برق خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران احتمال پرداخت تسهیلات برای تولید برق خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید