خبرنگاران اصالت نقاشی منسوب به رامبرانت تایید شد

به گزارش راه ساری، تهران- خبرنگاران- تابلوی 400 ساله سر یک مرد ریشو منسوب به رامبرانت نقاش هلندی که تا مدت ها تصور می شد تقلبی است، اصل از آب درآمد.

خبرنگاران اصالت نقاشی منسوب به رامبرانت تایید شد

به گزارش مجله آرت نیوز، نتایج بررسی های جدید نشان داد تابلوی سر یک مرد ریشو (Head of a Bearded Man) که تابه حال به عنوان یک اثر قلابی شناخته می شد، در کارگاه رامبرانت از نقاشان معروف عصر طلایی هلند کشیده شده است.

پیتر کلاین کارشناس درختگاه شماری برای کشف این ارتباط تابلو مذکور را مورد بررسی قرار داد و دریافت که چوب این تابلو از جنس همان چوب به کار رفته در تابلوهای معروف رامبرانت است. برای اثبات آن که این تابلو اثر شخص رامبرانت بوده یا نه به بررسی و پژوهش بیشتر نیاز است.

تابلوی سر یک مرد ریشو در سال 1951 به عنوان یک اثر اصل به موزه اشمولین آکسفورد در انگلیس اهدا شد. سه دهه بعد و در سال 1982، پروژه تحقیقاتی رامبرانت این تابلو را به عنوان یک اثر تقلبی معرفی و آن را روانه انبار موزه کرد. این شرایط تا آنجا ادامه داشت که ان وان کمپ متصدی موزه اشمولین در بخش هنر اروپای شمالی تصمیم به برگزاری نمایشگاه رامبرانت جوان از اولین نقاشی ها و طراحی های این استاد نقاشی گرفت. تابلوی سر یک مرد ریشو این هفته به جمع آثار موجود در این نمایشگاه اضافه می شود که از 10 اوت (20 مرداد) بازگشایی شد.

این اولین بار در سال جاری نیست که رامبرانت و آثارش تیتر رسانه ها می شود؛ فوریه سال جاری (بهمن- اسفند 98) بود که اصل بودن تابلوی پرتره یک بانوی جوان اثر این نقاش معروف، به کمک فناوری های مدرن تایید شد.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایرنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11428

به "خبرنگاران اصالت نقاشی منسوب به رامبرانت تایید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اصالت نقاشی منسوب به رامبرانت تایید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید