خبرنگاران اطلاع رسانی درست و به موقع از وظایف روابط عمومی است

به گزارش راه ساری، بیرجند - خبرنگاران - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: اطلاع رسانی درست و به موقع از وظایف مهم روابط عمومی دستگاه هاست و عملکرد هر دستگاه، برون داد کوشش دولت و نظام است.

خبرنگاران اطلاع رسانی درست و به موقع از وظایف روابط عمومی است

ناصر خوش خبر روز دوشنبه در ملاقات با هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان که به مناسبت هفته روابط عمومی برگزار گشت، اطلاع رسانی درست و به موقع درخصوص اقدامات و عملکرد دستگاه های اجرایی را از ابزار اعتمادسازی عمومی برشمرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وی با تاکید بر نقش کلیدی روابط عمومی در ایجاد ارتباط سالم بین سازمان و مردم بیان کرد: هر دستگاه اجرایی به فراخور وظیفه ای که به عهده دارد، اقدامات و برنامه هایی را در راستای برطرف مسائل مردم در طول سال انجام می دهد که انعکاس این عملکرد به عهده روابط عمومی است.

رییس شورای اطلاع رسانی استان خراسان جنوبی گفت: روابط عمومی در کنار این وظیفه می بایست پیگیر مسایل مردم در راستای برطرف نارضایتی ها باشد.

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی به دنبال شفافیت است و واقعیت ها را منعکس می نماید توضیح داد: روابط عمومی دستگاه اجرایی باید اهل تحلیل باشد تا بتواند در انتقال عملکرد دستگاه، رضایت مردم را جلب کند.

خوش خبر از اعضای هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان خواست، ضمن آسیب شناسی اقدامات روابط عمومی ها با برنامه ریزی درست و برگزاری دوره های آموزش متناسب با احتیاج دستگاه ها به تقویت روابط عمومی ها یاری نمایند.

وی گفت: روابط عمومی می بایست با استفاده از اطلاعات دقیق مربوط به سازمان، احتیاجهای مخاطبانش و نواقصی که وجود دارد به فراوری محتواهایی دست بزند که صندلی سازمان را به درستی به نمایش بگذارد و اثربخش باشد.

معاون استاندار خراسان جنوبی، تقویت روابط عمومی ها را از مهمترین وظایف مدیران دستگاه ها مطرح نمود و گفت: از آن جا که روابط عمومی، پرچمدار دفاع از سازمان است لذا باید در ساختار سازمانی صندلی ویژه ای داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه مدیران باید در بحث تخصیص اعتبارات دستگاه ها روابط عمومی را ویژه ببینند و بر حضور این حوزه در شوراهای مشورتی و تصمیم گیر سازمان اصرار داشته باشند افزود: روابط عمومی بدون بستر و پشتوانه نمی تواند از دستگاه دفاع کند.

خوش خبر بیان نمود: روابط عمومی، ظرفیت بسیار مهمی در هر سازمان است که در صورت همراهی مدیر، بالنده تر می گردد.

وی گفت: روابط عمومی ها اصل شفافیت در اطلاع رسانی و انتقال اطلاعات به موقع در ارتباط با رسانه ها را نباید نادیده بگیرند.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9351

به "خبرنگاران اطلاع رسانی درست و به موقع از وظایف روابط عمومی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اطلاع رسانی درست و به موقع از وظایف روابط عمومی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید