خبرنگاران افزون بر 2 میلیون کرمانی مشمول سهام عدالت هستند

به گزارش راه ساری، کرمان - خبرنگاران - مدیرکل امور مالی و دارایی استان کرمان با تاکید بر اینکه افراد سهام عدالت خود را فعلا به فروش نرسانند گفت: 2 میلیون و 160 هزار نفر در این استان مشمول سهام عدالت هستند.

خبرنگاران افزون بر 2 میلیون کرمانی مشمول سهام عدالت هستند

به گزارش خبرنگاران، حمید شیخ اسدی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اضافه کرد: احتمال اینکه ارزش سهام عدالت در روزهای آینده افزایش پیدا کند وجود دارد و در حال حاضر انتقال سهام عدالت به هر شیوه ای ممنوع اعلام شده است.

وی با بیان اینکه پنج میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت هنوز مشخصات خود را در سامانه ثبت نکرده اند توضیح داد: سهامداران عدالت اطلاعات خود را در سامانه سهام عدالت وارد نمایند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به سه بانک و 2 بیمه پذیره نویسی سهام عدالت را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه سهام عدالت بعد از 12 سال به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی آزاد شد اضافه کرد: زمان ابتدایی اجرای طرح سهام عدالت مقرر شده بود به هر یک از مشمولین این طرح تا سقف یک میلیون تومان سهام عدالت داده گردد.

شیخ اسدی گفت: هم اکنون امکان افزایش سهام تا سقف یک میلیون تومان وجود ندارد لذا بعضی افراد سهام یک میلیونی را دارند در حالی که فرآیند ثبت نام آنها در سال های گذشته نهایی نشده یا اطلاعات آنها در موعد مقرر به سازمان خصوصی سازی ارائه نشده که سهامدار نهایی سهام عدالت به شمار نمی فرایند.

وی گفت: خصوصی سازی شرکت های دولتی یکی از مسائلی است که در اصل 44 قانون اساسی به آن اشاره شده است که بر اساس آن دولت باید سهم خود را در شرکت های دولتی کاهش دهد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان ادامه داد: دوات نهم با توجه به این اصل تصمیم گرفت بخشی از سهام شرکت های دولتی مشخص را با شعار کاهش فقر به اقشار کم درآمد جامعه واگذار کند.

مهلت پذیره نویسی صندوق های سرمایه گذاری ای تی اف تا سرانجام اردیبهشت جاری

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کرمان گفت: مهلت پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری ای تی اف واسطه گری اقتصادی یکم تا سرانجام اردیبهشت مشخص شده است .

وی همچنین با اشاره به شروع پذیره نویسی صندوق واسطه گری اقتصادی یکم ای تی اف بیان نمود: عرضه این سهام با هدف مردمی کردن اقتصاد و برخورداری اقشار مختلف جامعه از رشد بازار سرمایه شکل گرفت.

شیخ اسدی با اشاره به اینکه پذیره نویسی در بانک ها از چهاردهم اردیبهشت امسال شروع شده و تا 31 اردیبهشت ادامه دارد اضافه کرد: در این طرح هر فرد بدون در نظر دریافت سن و سال می تواند ثبت نام کند اما نمی تواند بیش از 2 میلیون تومان از این سهام را در بورس خریداری کند.

وی اضافه کرد: افرادی که در صندوق واسطه گری اقتصادی یکم پذیره نویسی نمایند امکان پذیره نویسی در سایر صندوق ها را هم دارند.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

بانوی ایران: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9408

به "خبرنگاران افزون بر 2 میلیون کرمانی مشمول سهام عدالت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزون بر 2 میلیون کرمانی مشمول سهام عدالت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید