خبرنگاران بهره مندی 110 هزار خانوار روستایی زنجان از آب آشامیدنی در دولت تدبیر و امید

به گزارش راه ساری، زنجان - خبرنگاران - شمار روستاهای تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در دولت تدبیر و امید به 611 روستا افزایش یافت و در این مدت بیش از 110 هزار خانوار از آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره مند شدند.

خبرنگاران بهره مندی 110 هزار خانوار روستایی زنجان از آب آشامیدنی در دولت تدبیر و امید

یکی از اصلی ترین دغدغه های دولت، تامین زیرساخت های جمعیت روستایی به ویژه تامین آشامیدنی و بهداشتی روستاییان در سطح کشور است که این موضوع به لحاظ اهمیت و صندلی آن در حفظ سلامت عموم، عدم مهاجرت و توسعه پایدار این مناطق را به دنبال دارد.

طی برنامه های پنج ساله توسعه کشور، بویژه برنامه پنجم ماده 194، توسعه پایدار روستاها به عنوان یکی از اصلی ترین اهداف دولت تدبیر و امید مورد توجه قرار گرفته است.

استقرار جمعیت روستایی کشور در مناطق محل سکونتشان بسیار حائز اهمیت بوده و این در حالی است که طی سال های اخیر با وقوع خشکسالی های ادامه دار، مسائل عمده ای در تامین آب آشامیدنی روستاها ایجاد شد.

بهره مندی 110 هزار خانوار روستایی از آب شرب سالم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: قبل از دولت تدبیر و امید در این استان 551 روستا با 99 هزار خانوار دارای آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بودند.

جزء قاسمی تاکید نمود: این رقم در حال حاضر به 611 روستا با 110 هزار خانوار افزایش یافته است.

وی گفت: تا سال آینده 620 روستا به تعداد روستاهای برخودار از آب آشامیدنی سالم اضافه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: طرح های آبرسانی روستایی به وسیله مجتمع های آبرسانی روستایی است که در آن چند روستا تامین آب می شوند.

جزء قاسمی تاکید نمود: علاوه بر این آبرسانی به صورت تک روستایی نیز انجام می گردد و بخشی از روستاهای استان که در مجتمع های آبرسانی روستایی تامین آب نمی شوند، در قالب آبرسانی تک روستایی تعریف شده اند.

به گفته وی، در بعضی از روستاها آبرسانی با مشارکت خیرین نیز انجام می گردد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: منابع آب آشامیدنی روستاهای این استان چاه، چشمه و قنات است.

نقش مهم جمعیت روستایی کشور در فراوری و تامین نیازهای راهبردی و حیاتی کشور، پایداری، استقرار و صیانت مرزها، عدم مهاجرت بی رویه و رشد لجام گسیخته حاشیه نشینی در شهرها و عوامل دیگری از این قبیل لزوم اتخاذ تدابیر و انجام برنامه ریزی های کلان برای تامین زیرساخت های اولیه روستاییان را همگام با توسعه پایدار کشور، از اهمیت ویژه ای برخوردار نموده است که به تبع پیاده سازی برنامه ها در سطح کلان در استان زنجان نیز این برنامه ها در دستور کار قرار گرفته و انجام می گردد.

بالی: سفر به جزیره ای شگفت انگیز در اندونزی

منبع: ایرنا
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10268

به "خبرنگاران بهره مندی 110 هزار خانوار روستایی زنجان از آب آشامیدنی در دولت تدبیر و امید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بهره مندی 110 هزار خانوار روستایی زنجان از آب آشامیدنی در دولت تدبیر و امید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید