خبرنگاران بیش از 17 هزار کیلوگرم فراورده خام دامی در زنجان ضبط و معدوم شد

به گزارش راه ساری، زنجان - خبرنگاران - مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: با اجرای طرح تشدید نظارت در ماه مبارک رمضان 17 هزار و 638 کیلوگرم فراورده خام دامی در مراکز فراوری، بسته بندی و عرضه در این استان ضبط و معدوم شد.

خبرنگاران بیش از 17 هزار کیلوگرم فراورده خام دامی در زنجان ضبط و معدوم شد

محمدباقر حاج کاظمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: از نخستین روز ماه مبارک رمضان تشدید نظارت دامپزشکی از مراکز فراوری، بسته بندی، کشتارگاه ها، عرضه و توزیع این استان توسط 20 اکیپ ثابت و سیار شروع و تا خاتمه این ماه ادامه داشت.

تخلفات 6 پرونده ارجاع داده شده به مراجع قضایی استان زنجان درباره رعایت نکردن موازین و ضوابط بهداشتی، تخلف در عرضه مواد پروتئینی، کشتار و عرضه غیر مجاز فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی است.

وی یادآوری کرد: این تعداد اکیپ و ناظران بهداشتی دامپزشکی روزانه از ساعت هشت تا 20 از مراکز عرضه، فراوری و نگهداری توزیع فرآورده های خام دامی بازدید کردند.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: در ماه مبارک رمضان یکهزار و 183 بازدید از این مراکز انجام و هشت پرونده تخلف به مراجع قضایی استان ارجاع داده شد.

حاج کاظمی اضافه نمود: در این بازرسی ها 17 هزارو 638 کیلوگرم از فرآورده های خام دامی و پروتئینی غیرقابل مصرف و غیربهداشتی ضبط و معدوم شد.

وی اضافه نمود: این فرآورده های غیربهداشتی ضبط و معدوم شده از رستوران ها، کشتارگاه ها، مراکز بسته بندی و مراکز توزیع و عرضه بوده است.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: 66 مورد از فرآورده های خام دامی درباره بهداشتی و قابل مصرف بودن آن نمونه برداری شد.

حاج کاظمی تاکید نمود: شهروندان گوشت مصرفی را از مراکز معتبر عرضه و توزیع فرآورده های خام دامی که دارای مهر دامپزشکی و برچسبی که دارای تاریخ انقضا، تاریخ، محل فراوری و شرایط نگهداری بر روی لاشه است، خریداری نمایند و به این موارد دقت لازم را داشته باشند.

وی از مصرف نمایندگان فراورده های خام دامی خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تلفن 1512 ادارات دامپزشکی استان زنجان تماس برقرار نمایند و مورد تخلف را جهت رسیدگی اطلاع دهند.

به گزارش خبرنگاران، استان زنجان بیش از 955 واحد فراوری، نگهداری، بسته بندی و توزیع دارد.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9786

به "خبرنگاران بیش از 17 هزار کیلوگرم فراورده خام دامی در زنجان ضبط و معدوم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیش از 17 هزار کیلوگرم فراورده خام دامی در زنجان ضبط و معدوم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید