خبرنگاران حمایت از طرح های برگزیده در نخستین رویداد نوآوری حوزه راهداری

به گزارش راه ساری، تهران- خبرنگاران- نخستین رویداد نوآوری حوزه راهداری به منظور حمایت از طرح های برگزیده اساتید، فناوران، محققان، صنعتگران و دانشجویان برای رفع مسائل و مسائل حوزه راهداری با تکیه بر توان ملی و متخصصان و نخبگان داخلی برگزار می شود.

خبرنگاران حمایت از طرح های برگزیده در نخستین رویداد نوآوری حوزه راهداری

به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری، صنعت راهداری یکی از حوزه هایی است که برای استفاده از خدمات دانش بنیانی پیش قدم شده است. این صنعت قرار است با کمک طرح های دانش بنیانی و کسب وکارهای نوین و خلاق متحول شود. این اتفاق با برگزاری نخستین رویداد نوآوری حوزه راهداری سرعت می گیرد.

این رویداد فناورانه با مشارکت و همکاری ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری، سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، معاونت پژوهشی دانشگاه تهران، پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران و شبکه شتابدهنده های تخصصی حوزه حمل ونقل پیشرفته و هوشمند مستقر در دانشگاه تهران برگزار می شود.

این رویداد نوآورانه با هدف توسعه زیست بوم کارآفرینی فناورانه به ویژه توسعه کسب وکارهای نوپای فناور مورد نیاز سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای برگزار می شود. همچنین طراحی، توسعه و تجاری سازی محصولات جدید فناورانه برای حل چالش ها و مسائل این حوزه هدف دیگری است که برای این رویداد تعریف شده است.

در این رویداد، طرح های برگزیده همه اساتید، فناوران، محققان، صنعتگران و دانشجویان فعال این حوزه مورد حمایت قرار می گیرند تا با این کار گامی برای حل مسائل و مسائل حوزه راهداری، با تکیه بر توان ملی و متخصصان و نخبگان داخلی برداشته شود.

فعالان این حوزه می توانند طرح های فناورانه خود را تا 20 تیر ماه در موضوعاتی مانند روش های نوین نگهداری و حفاظت از راه های کشور، استفاده از فناوری های نوین با رویکرد اقتصادی برای پایش هوشمند شبکه راه ها و افزایش دوام و کیفیت خط کشی راه ها به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند.

بهینه سازی فنی و اقتصادی انواع حفاظ های راه های کشور، طراحی وتوسعه انواع پل های مقاوم و سبک با نصب سریع در مواقع بحران و ارائه طرح های جدید برای روسازی اقتصادی برای راه های فرعی و روستایی دیگر محورهای این رویداد است.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

بانوی ایران: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10271

به "خبرنگاران حمایت از طرح های برگزیده در نخستین رویداد نوآوری حوزه راهداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حمایت از طرح های برگزیده در نخستین رویداد نوآوری حوزه راهداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید