خبرنگاران خطر ویروس کرونا در مازندران جدی است

به گزارش راه ساری، ساری- خبرنگاران- رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر این که خطر گسترش شیوع ویروس کرونا به رغم کاهش سرعت انتقال از یک نفر به 76دهم نفر،همچنان جدی است.

خبرنگاران خطر ویروس کرونا در مازندران جدی است

دکتر سید عباس موسوی روز دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا مازندران در حضور دکتر حریرچی معاون وزیر بهداشت در گزارشی از آخرین شرایط این بیماری در استان گفت : در مرحله نخست غربالگری همه خانوارهای استان تحت پوشش قرار گرفته اند و اکنون 10هزار و 890 نفر در قرنطینه کرونایی قرار دارند.

وی با اظهار این که در مرحله دوم غربالگری کرونایی نیز 35درصد افراد خانواده استان تحت پوشش قرار دریافتد، ادامه داد: شناسایی افراد بی علامت و کم علامت از ماموریت های جدی دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران است.

دکتر موسوی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران ظرفیت انجام روزانه تا 600آزمایش کرونا را دارد، ادامه داد: انتظار داریم شهروندان همکاری و همراهی که تا به امروز داشته اند را ادامه بدهند.

وی با اظهار این که شبکه بهداشت مازندران با فعالیت بیش از یک هزارو 150 خانه و مرکز بهداشت و همچنین پزشک خانواده نقش محوری را در پیشگیری و کنترل ویروس کرونا داشته اند، ضمن قدردانی از همه کادر بهداشتی و درمانی استان ، گفت: حمایت و همکاری آحاد مردم در فراوری و تهیه اقلام بهداشتی نیز بی نظیر بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به یاری 27میلیارد تومانی افراد خیر ، مردم عادی و صاحبان واحدهای فراوری و صنعتی استان اشاره نمود و گفت: این یاری نقدی در تهیه دستگاه تنفس و دیگر اقلام بهداشتی برای استان بسیار کارساز و اثر گذار بوده است.

موسوی به فعالیت 2 آزمایشگاه جدید در دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل اشاره نمود و گفت : با فعالیت این 2 آزمایشگاه ظرفیت آزمایش دریافت در استان بالا رفته است یعنی افراد با شدت کمتری از علائم کرونا مورد توجه آزمایشگاهی قرار می گیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: رشد و گسترش و قدرت شیوع کرونا ویروس را جدی بگیریم ، آنالیز ها نشان می دهد در بعضی از نقاط استان با کاهش جدی شیوع و در بعضی مناطق نیز با گسترش روبرو هستیم و به طور یقین همه باید همکاری نموده و در کنار هم باشیم تا پیروز شویم.

وی گفت: در مرحله دوم غربالگری در روستاها به صورت خانه به خانه در حال اجرا است و با توجه به آغاز گسترده فعالیت کشاورزی به ویژه شالیکاری باید مقوله پیشگیری و مقابله را در روستاها جدی تر بگیریم.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

بانوی ایران: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8804

به "خبرنگاران خطر ویروس کرونا در مازندران جدی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خطر ویروس کرونا در مازندران جدی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید