خبرنگاران روستاهای بالای 20 خانوار اردبیل از اینترنت پرسرعت بهره مند می شوند

به گزارش راه ساری، اردبیل - خبرنگاران - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: با افتتاح اینترنت پرسرعت در 530 روستای این استان تا سرانجام سال جاری تمامی روستاهای بالای 20 خانوار از این تسهیلات بهره مند خواهند شد.

خبرنگاران روستاهای بالای 20 خانوار اردبیل از اینترنت پرسرعت بهره مند می شوند

بهروز رزمی روز شنبه در نشستی با فرماندار خلخال اضافه کرد: پروژه هوشمندسازی مدارس روستایی در روستاهای بالای 20 خانوار استان نیز از جمله پروژه های مهم این اداره کل در راستای ایجاد زیرساخت های آموزش از راه دور در مدارس برای استفاده در مواقع بحرانی همچون شیوع بیماری کرونا است.

وی اظهارداشت: این پروژه با تجهیز مدارس روستایی به شبکه فیبر نوری اجرا و در این راستا 51 مدرسه روستایی و 110 مدرسه شهری خلخال نیز هوشمند می گردد.

او گفت: علاوه بر هوشمندسازی مدارس برای استفاده مناسب از شبکه های آموزشی داخلی وزارت آموزش و پرورش تمام مدارس استان از 30 گیگابیت اینترنت رایگان ماهانه در راستای اجرای طرح هوشمندسازی بهره مند می شوند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل اضافه کرد: پروژه هوشمندسازی مدارس با توجه ویژه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در 410 مدرسه روستایی بالای 20 خانوار استان بصورت کامل اجرا شده و با کوشش مجموعه ICT و تعامل و همکاری اداره کل آموزش و پرورش تا خاتمه خردادماه امسال پروژه هوشمندسازی 176 مدرسه با اینترنت پرسرعت ADSL و 44 مدرسه نیز با تکنولوژی نسل چهارم اپراتور ایرانسل به صورت WIFI به اتمام خواهد رسید.

او گفت: طرح هوشمندسازی مدارس روستایی این استان تا خاتمه نیمه اول امسال تکمیل شده و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: در حال حاضر تمامی شهرها و روستاهای استان بصورت 100 درصد تحت پوشش تلفن ثابت قرار دارند و تمامی شهرهای استان نیز از نسل سوم و چهارم تلفن همراه بهره مند هستند.

رزمی همچنین با اشاره به توسعه دسترسی به اینترنت پرسرعت در روستاهای استان بیان نمود: از یک هزار و 600 روستای استان 830 روستا در 2 سال گذشته از اینترنت پرسرعت برخوردار شدند و با افتتاح اینترنت پرسرعت در 530 روستا دیگر بزودی تمامی روستاهای بالای 20 خانوار از این تسهیلات بهره مند خواهند شد.

وی به درحال اجرا بودن 40 پروژه و سامانه تقویت تلفن همراه و اینترنت در مناطق روستایی خلخال اشاره نمود و اضافه کرد: برای تکمیل پروژه دولت الکترونیک امسال 25 دستگاه ای تی ام روستایی در روستاهای استان راه اندازی می گردد که چهار روستای خلخال نیز شامل این پروژه است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 160 کیلومتر شبکه فیبر نوری در خلخال در جهت اتصال روستاهای این شهرستان به شبکه فیبر نوری اجرا شده ، از اجرای پروژه توسعه فیبر نوری در این شهرستان به طول 80 کیلومتر در امسال اطلاع داد.

فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز در این نشست کوشش های صورت گرفته برای پوشش تلفن همراه و اینترنت مناطق کور این شهرستان از سوی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل را مناسب و مطلوب ارزیابی کرد.

او اضافه کرد: این اداره کل از جمله دستگاه های اجرایی استان است که به قول های داده شده به مردم منطقه عمل نموده است.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9751

به "خبرنگاران روستاهای بالای 20 خانوار اردبیل از اینترنت پرسرعت بهره مند می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روستاهای بالای 20 خانوار اردبیل از اینترنت پرسرعت بهره مند می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید