خبرنگاران شتاب سیلوسازی در کارخانه های آرد مازندران

به گزارش راه ساری، ساری - خبرنگاران - سیاست های تشویقی و حمایت های دولت تدبیر و امید باعث شد تا عمده کارخانه های آرد در مازندران در سالهای اخیر به سمت شیوه مدرن نگهداری و ذخیره سازی گندم (سیلوسازی) روی آورند.

خبرنگاران شتاب سیلوسازی در کارخانه های آرد مازندران

از 17 کارخانه فعال آرد مازندران بجز چهار کارخانه مابقی آنها دارای سیلوی نگهداری گندم هستند که از این تعداد پنج کارخانه در زمان فعالیت دولت تدبیر و امید خود را به این سیستم نوین و مدرن مجهز کردند .

پرداخت گندم امانی و هزینه ذخیره سازی گندم از جمله مشوق های این دولت برای تشویق و ترغیب مدیران کارخانه های آرد برای ساخت سیلوی گندم به شمار می رود که باعث شد تا پنج کارخانه آرد مازندران به سمت و سوی سیلوسازی روی بیاورند .

این سیاست های تشویقی که منجر به کسب درآمد بیشتر کارخانه های آرد مازندران می گردد باعث شد تا کارخانه هایی با قدمت حدود 40 ساله برای سیلوسازی اقدام بکنند و در حال حاضر با نگهداری گندم ها در محیطی مطلوب بر کیفیت افزایی فراوری نان نیز تاثیر گذاشته اند .

سرپرست اداره کل غله استان مازندران به وجود 19 کارخانه آرد در این استان اشاره نمود و گفت : از این تعداد 17 کارخانه فعال هستند که ظرفیت ذخیره سازی گندم در آنها بیشتر از 400 هزار تن است .

بهرام نجفی روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگاران اضافه نمود: از این تعداد کارخانه آرد مازندران تنها چهار کارخانه به شیوه سنتی و انبارداری نگهداری از گندم ها را انجام می دهند و مابقی شیوه مدرن یعنی همان سیلوها نگهداری از گندم های ذخیره شده را اجرا نموده اند .

وی ادامه داد : سیاست های تشویقی دولت تدبیر و امید از جمله پرداخت سهمیه بیشتر گندم باعث شد تا در این مدت پنج کارخانه آرد عظیم و مهم مازندران به این شیوه نگهداری گندم ها مجهز شوند در حالیکه این کارخانه ها در بیش از چهار دهه فعالیت خود به همان سبک و سیاق سنتی و انباری نگهداری گندم را انجام می دادند .

سرپرست غله مازندران انبارداری را شیوه نامطلوب در نگهداری گندم ها برشمرد و گفت : با توجه به اینکه گندم ها در یک محیط بسته بدون امکانات برای جابجایی و حرکت دورانی قرار داشتند کنترل دما و رطوبت مطلوب فراهم نبود مساله ای که در شیوه نگهداری سیلوها مرتفع شده است .

وی اضافه نمود : شکل استوانه ای سیلوها و امکانات و تجهیزاتی که در آن قرار گرفته است باعث می گردد تا چرخش دَورانی گندم ها در مدت نگهداری انجام گردد و با سنجش مکرر میزان رطوبت و دمای سیلوها این بستر ایجاد می گردد تا گندم ها با کیفیت روانه بازار گردد .

به گفته نجفی همچنین این شیوه از بروز حوادثی همچون آتش سوزی در محل های نگهداری گندم جلوگیری نموده است چرا که در شیوه انبارداری رطوبت موجود باعث ایجاد گرما و گاها آتش سوزی می شد.

وی ادامه داد : گندم باکیفیت باعث شده است تا در زمینه فراوری نان نیز تاثیر خود را بگذارد و نان با کیفیت تری به نسبت گذشته در اختیار مردم قرار بگیرد .

سرپرست شرکت غله مازندران اضافه نمود: سیاست های تشویقی دولت برای ایجاد سیلوها باعث شد تا حرکت کارخانه داران آرد برای ایجاد این بستر نگهداری مطلوب در مازندران پرشتاب گردد .

تفطن: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

مجله آراد: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: ایرنا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10150

به "خبرنگاران شتاب سیلوسازی در کارخانه های آرد مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شتاب سیلوسازی در کارخانه های آرد مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید