خبرنگاران غرب وحشی وحشی ؛ پمپئو مافیای جایزه بگیر را به خط کرد

به گزارش راه ساری، تهران- خبرنگاران- در ادامه سیاست های یکجانبه گرایی آمریکا، وزیر امور خارجه این کشور برای بازداشت سه مقام سابق ونزوئلا جایزه مشخص کرد.

خبرنگاران غرب وحشی وحشی ؛ پمپئو مافیای جایزه بگیر را به خط کرد

به گزارش خبرنگاران، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه سه شنبه در پیام توییتری نوشت: امروز ایالات متحده پاداش برای دریافت اطلاعات مربوط به سه مقام سابق ونزوئلا که آنان را مسئول تسهیل قاچاق مواد مخدر بین المللی خواند، اعلام می کند.

به نوشته پمپئو، ما برای محافظت از شهروندان آمریکایی و کمک به ونزوئلایی ها برای بازگرداندن دموکراسی به همکاری خود با وزارت دادگستری آمریکا ادامه می دهیم.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پمپئو در بیانیه ای بیان نمود: وزارت امور خارجه آمریکا تا 10 میلیون دلار برای دریافت اطلاعات منجر به دستگیری و یا محکومیت پدرو لوئیس مارتین و 5 میلیون دلار برای دریافت اطلاعات منجر به دستگیری و یا محکومیت رولوفو مک تورک-مورا و جیزز آلفردو ایتریاگو اتباع ونزوئلایی پاداش تعیین می کند.

ایالات متحده آمریکا و برخی از همپیمانان این کشور در سال های اخیر، تحریم هایی را علیه دولت ونزوئلا با هدف منزوی کردن رئیس جمهور این کشور و وادار کردن وی به کناره گیری از قدرت وضع کرده اند.

دولت ترامپ از زمان آغاز فعالیت در کاخ سفید فشارها و تحریم ها را علیه دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا به شدت تشدید کرده و این در حالی است که هدف اصلی واشنگتن براندازی دولت مادورو بوده که طرح هایش در این راستا ناکام مانده است.

نیکلاس مادورو در هفتاد و پنجمین نشست سران اعضای سازمان ملل متحد گفت: آمریکا با اقدامات یکجانبه تلاش کرده مردم ونزوئلا را تحت سلطه خود درآورد. با این حال، مردم ما همراه با دولت قانونی، قهرمانانه در برابر ظلم و ستم، اقدامات غیرقانونی و غیرانسانی یک امپراتوری مقاومت کرده اند که امروز جدی ترین تهدید جهان چند قطبی و چند وجهی است.

رئیس جمهوری ونزوئلا خطاب به دولت سلطه گر آمریکا اظهار کرد: قرن 21 میلیون ها چشم فراتر از رسانه ها می بیند. هنوز زمان بازگشت به قانون بین المللی وجود دارد. ما به شما می گوییم که هنوز زمان دارید تا بی اعتباری و ناراحتی جهانی را که خودسرانه و متکبرانه در جهانی هوشیار تحریک می کند، برگردانید.

تور پاریس: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

تور ونیز: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: ایرنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11781

به "خبرنگاران غرب وحشی وحشی ؛ پمپئو مافیای جایزه بگیر را به خط کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران غرب وحشی وحشی ؛ پمپئو مافیای جایزه بگیر را به خط کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید