خبرنگاران فرهنگی: جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس از نیمه خرداد برگزار می گردد

به گزارش راه ساری، تبریز-خبرنگاران- سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی به احتمال زیاد از نیمه خرداد ماه جاری برگزار می گردد.

خبرنگاران فرهنگی: جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس از نیمه خرداد برگزار می گردد

محمدحسین فرهنگی روز شنبه در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: پیش بینی می گردد در صورت اتمام جلسات جمع بندی هیات رئیسه و کمیسیون آئین نامه داخلی و به نتیجه رسیدن این جلسات، از فردا / یکشنبه / امتیاز بندی افراد برای عضویت در کمیسیون ها انجام گردد و سپس معین کمیسیون ها هم نهایی گردد.

وی با اشاره به اینکه آئین نامه داخلی مجلس درباره امتیازبندی کمیسیون ها کلیاتی را مطرح نموده است اما نحوه اجرایی آن در دستور المعل آئین نامه ذکر شده است، گفت: تحصیلات، سوابق اجرائی مرتبط، نمایندگی مجلس در دوره هاتی قبلی و سابقه عضویت در کمیسیون از جمله شرایط عضویت ها است و هر یک از نمایندگان برای معین کمیسیون تخصصی خود فرم های امتیازبندی را از شعبه مربوط دریافت می نماید و سپس به همراه معین دو اولویت پیشنهادی حداکثر تا سه روز باید فرم ها را به هیات رئیسه مجلس تحویل دهند.

فرهنگی ادامه داد: ابتدا کمیسیون هایی که بیشترین متقاضی را دارند در هیات رییسه آنالیز خواهد شد و نمایندگانی که امتیازات بیشتری دارند در این کمیسیون ها به ترتیب عضو می شوند و کمیسیون هایی هم که متقاضی کمتری دارند نیز معین تکلیف می شوند.

وی گفت: جلسه بعدی مجلس شورای اسلامی فردا یکشنبه 11 خرداد تشکیل خواهد شد و طی این جلسه به اعتباری نامه های منتخبان که از سوی شعب تعیین شده، رسیدگی می گردد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی درباره اسکان نمایندگان در تهران نیز ، اضافه کرد: در این خصوص بدون کوچکترین حاشیه ای مجلس کار خود را شروع نموده است و کوشش می گردد نمایندگان از اسکان موقت خارج می شوند.

فرهنگی، توجه به مسایل مالی و معیشتی را اولویت مهم و محوری مجلس یازدهم دانست.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9565

به "خبرنگاران فرهنگی: جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس از نیمه خرداد برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرهنگی: جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس از نیمه خرداد برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید