خبرنگاران مقامات ایران حمله تروریستی دانشگاه کابل را محکوم کردند

به گزارش راه ساری، تهران - خبرنگاران - شماری از مقامات دولتی جمهوری اسلامی ایران در پیام های توئیتری حمله تروریستی به دانشگاه کابل در پایتخت افغانستان را که به کشته و زخمی شدن بیش از 40 از دانشجویان این دانشگاه انجامید ، محکوم کردند و این گونه اقدامات تروریستی را نتیجه تفکر سیاه دانستند.

خبرنگاران مقامات ایران حمله تروریستی دانشگاه کابل را محکوم کردند

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش روز سه شنبه اداره کل اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، سعید خطیب زادهسخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکومیت حمله تروریستی مسلحانه دانشگاه کابل در پیام توییتری نوشت: اندیشه سیاه و دست های آغشته تروریست ها به خون بیگناهان ، آینده افغانستان و جان های پاک فرزندان این سرزمین را هدف گرفته اند.

وی می نویسد: در این مبارزه همه جانبه با تروریسم و افراطی گری، ایران در کنار ملت و دولت افغانستان است.

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران در پی این حادثه تلخ در پیام توییتری نوشت : 10 روز پس از کشتار دانش آموزان افغانی توسط تروریست ها روز گذشته نیز دهها تن از دانشجویان دانشگاه کابل قربانی تروریسم و افراطی گری شدند.

وی شرح داد: این گونه حوادث سیاه در کارنامه نظامیان آمریکایی و دولت های متحد آمریکا که از 2001 میلادی به بهانه مبارزه با تروریست ها وارد افغانستان شدند، نتیجه دو دهه حضور آنان در این کشور است.

روز گذشته (دوشنبه) سه مهاجم مسلح با ورود به دانشگاه کابل پس از انفجار بمبی ، شماری از دانشجویان این دانشگاه را به رگبار بستندکه در پی این حادثه مسلحانه تروریستی 22 تن از دانشجویان کشته و افزون بر 40 تن نیز زخمی شدند.

مهاجمان مسلح ساعت 11 روز دوشنبه وارد دانشگاه کابل شدند و ساختمان قضایی که به گفته برخی منابع نیروهای ایتالیایی در این محل حضور داشته اند را هدف قرار دادند.

شبه نظامیان طالبان دست داشتن دراین حمله را رد کردند اما مقامات دولتی و کارشناسان امور سیاسی و نظامی، گروه طالبان را مسئول این حمله معرفی کرده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12359

به "خبرنگاران مقامات ایران حمله تروریستی دانشگاه کابل را محکوم کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مقامات ایران حمله تروریستی دانشگاه کابل را محکوم کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید