خبرنگاران موسسه تحقیقاتی آمریکا: هیچ سندی در خصوص تقلب در انتخابات بولیوی وجود ندارد

به گزارش راه ساری، تهران- خبرنگاران- موسسه تحقیقاتی ماساچوست آمریکا روز آدینه بعد از انجام تحقیقات بسیار بیان کرد که در انتخابات اکتبر (مهر-آبان) بولیوی که منجر به پیروزی اوو مورالس شد هیچ تقلبی صورت نگرفته است.

خبرنگاران موسسه تحقیقاتی آمریکا: هیچ سندی در خصوص تقلب در انتخابات بولیوی وجود ندارد

به گزارش شبکه الجزیره، موسسه تحقیقاتی ماساچوست آمریکا که یکی از موسسات زیر مجموعه های مرکز تحقیقات مالی و سیاسی (CEPR) در واشنگتن دی سی است، در تحقیقاتی به این نتیجه رسیده است که هیچ سندی در خصوص تقلب در انتخابات بولیوی وجود ندارد و به احتمال زیاد پیروزی مورالس در انتخابات قانونی بوده است.

براساس نتایج تحقیقات موسسه ماساچوست که در روزنامه واشنگتن پست نیز منتشر شده است: رسانه ها اکثراً ادعاهای تقلب را در انتخابات بولیوی گزارش نموده اند با این حال، ما به عنوان متخصصان در صحت انتخابات، متوجه می شویم که شواهد آماری از ادعای تقلب در انتخابات اکتبر بولیوی پشتیبانی نمی کند.

گزارش موسسه ماساچوست در حالی منتشر می گردد که بعد از انتخابات بولیوی و پیروزی مورالس سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) بعد از متهم کردن تقلب در این انتخابات باعث برکناری مورالس شد.

سازمان کشورهای آمریکایی یک سازمان منطقه ای است که در 1948 پایه ریزی شد، این سازمان 35 عضو دارد و در واشنگتن دی سی مستقر است.

در انتخابات ماه اکتبر مورالس رییس جمهوری بولیوی پیروز رقابت ها اعلام شد اما ناظران بین المللی اعلام پیروزی او را نتیجه تقلب و دستکاری آرا اعلام کردند.

مورالس که از سال 2006 ریاست دولت را در اختیار داشت پایان پس از افزایش اعتراض ها به توصیه فرماندهان ارتش از سمت خود کناره گیری کرد و به مکزیک پناهنده شد. او پس از ورود به مکزیک کناره گیری خود را نتیجه فشار نظامیان و کودتا خواند.

مجله ابوذریون: مجله خبری و تحلیلی

مجله عکس: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: ایرنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8277

به "خبرنگاران موسسه تحقیقاتی آمریکا: هیچ سندی در خصوص تقلب در انتخابات بولیوی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران موسسه تحقیقاتی آمریکا: هیچ سندی در خصوص تقلب در انتخابات بولیوی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید