خبرنگاران مکزیک تمدید کاهش تولید نفت اوپک پلاس را نپذیرفت

به گزارش راه ساری، تهران- خبرنگاران- وزیر انرژی مکزیک اعلام نمود که این کشور به توافق اوپک پلاس برای تمدید کاهش تولید نفت تا انتها ماه ژوئیه دیگر، نمی پیوندد.

خبرنگاران مکزیک تمدید کاهش تولید نفت اوپک پلاس را نپذیرفت

به گزارش خبرگزاری رویترز، روسیو ناهله وزیر انرژی مکزیک شنبه شب گفت که این کشور به توافق کشورهای تولیدکننده نفت برای تمدید کاهش تولید تا انتها ماه ژوئیه که برای تعدیل بازار جهانی نفت و افزایش قیمت این حامل انرژی اتخاذ شده، نخواهد پیوست.

به دنبال سقوط آزاد قیمت نفت، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به همراه کشورهای غیرعضو در این سازمان به رهبری روسیه در فروردین ماه توافق کردند که تا انتها ماه ژوئن (اواسط تیرماه) تولید نفت خود را در مجموع 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

در این توافق مکزیک پس از مقاومت در برابر اصرار دیگر کشورهای تولیدکننده نفت برای کاهش 400 هزار بشکه تولید خود، در نهایت پذیرفت که در ماه های مه و ژوئن روزانه 100 هزار بشکه از تولید خود را کم کند.

قرار بود که کاهش تولید نفت از اول ماه ژوئیه تا انتها دسامبر به 7.7 میلیون بشکه در روز برسد، اما اوپک پلاس (کشورهای عضو و غیرعضو اوپک) روز شنبه تصمیم گرفتند که توافق سقف تولید پیشین را تا انتها ماه ژوئیه تمدید کنند.

وزیر انرژی مکزیک در این باره به خبرنگاران گفت: کشورهای دیگری هستند که کاهش تولید خود را تا انتها ماه ژوئیه تمدید کردند، اما ما در این مورد جواب منفی دادیم، ما به توافقی که در ماه آوریل امضا کردیم پایبند خواهیم ماند.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رییس جمهوری مکزیک که افزایش تولید نفت یکی از وعده های او بوده، روز جمعه پیش از نشست اوپک گفت که این کشور در موقعیتی نیست که کاهشی بیش از آنچه در ماه آوریل توافق کرده، داشته باشد.

تور کیش: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

مجله سایه: گلچینی از بهترین های وب

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9700

به "خبرنگاران مکزیک تمدید کاهش تولید نفت اوپک پلاس را نپذیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مکزیک تمدید کاهش تولید نفت اوپک پلاس را نپذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید