خبرنگاران نمایشگاه سوگواره هنرهای عاشورایی در اردبیل برگزار می شود

به گزارش راه ساری، اردبیل - خبرنگاران - رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اردبیل گفت: نمایشگاه خیابانی سوگواره هنرهای عاشورایی در اردبیل برگزار می شود.

خبرنگاران نمایشگاه سوگواره هنرهای عاشورایی در اردبیل برگزار می شود

به گزارش خبرنگاران ، عاطف محمدنژاد روز پنجشنبه اضافه نمود: همزمان با ایام سوگواری امام حسین (ع)، جلوه ای از هنر محرم در قالب نمایشگاه خیابانی سوگواره هنرهای عاشورایی در پیاده راه اسفریس (عالی قاپو) اردبیل به نمایش گذاشته می شود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه با همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری اردبیل و حوزه هنری استان به مدت یک هفته برگزار خواهد شد، اظهارداشت: در این نمایشگاه 30 اثر در قالب پوستر، نقاشی، خوشنویسی و عکس از هنرمندان استان و همچنین آثار برتر کشوری در معرض دید عموم قرار می گیرد.

او خلق آثار هنری عاشورایی را یکی از عناصر برجسته و تاثیرگذار فرهنگ اسلامی و عاشورایی مطرح نمود و ادامه داد: کار هنرمندانی که واقعه عاشورا را در قالب هنر برای مخاطب نمایش می دهند اقدام عزتمند بوده و در ترویج فرهنگ عاشورا نقش به سزایی دارد.

وی بیان نمود: هنرهایی مانند نقاشی، گرافیک، عکاسی و خطاطی از جمله هنرهایی هستند که توانایی بیان مطالب را بدون واسطه به مخاطبان دارند و مخاطب با دیدن هنرهای تجسمی به عمق و درون آثار کشیده شده و تحول و اثرگذاری لازم در بازدیدکنندگان را به وجود می آورد.

وی اضافه نمود: بازدید از نمایشگاه خیابانی سوگواره هنرهای عاشورایی تا روز شنبه 11 شهریور ماه امسال در پیاده راه اسفریس (عالی قاپو) اردبیل برای عموم آزاد است.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11438

به "خبرنگاران نمایشگاه سوگواره هنرهای عاشورایی در اردبیل برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نمایشگاه سوگواره هنرهای عاشورایی در اردبیل برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید