خبرنگاران نگرانی پنتاگون از شکست آمریکا در جنگ احتمالی با چین

به گزارش راه ساری، تهران- خبرنگاران- بعضی منابع در وزارت دفاع آمریکا هشدار داده اند که تازه ترین رزمایش های ارتش این کشور نشان می دهد در جنگ احتمالی با چین در اقیانوس آرام شکست خواهندخورد.

خبرنگاران نگرانی پنتاگون از شکست آمریکا در جنگ احتمالی با چین

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

روزنامه تایمز انگلیس روز شنبه در گزارشی نوشت که بعضی منابع در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) هشدار داده اند که آمریکا در جنگی احتمالی با چین در اقیانوس آرام شکست خورده و قادر به دفاع از تایوان نخواهد بود و بیم آن می رود که پایگاه نظامی ایالات متحده در گوام هم اکنون نیز در خطر باشد.

این منابع گفته اند که رزمایش های هشیارکننده پنتاگون نگرانی های فزاینده ای به بار آورده که آمریکا در مقابل تهدیدهای ناشی از چین آسیب پذیر است و هر حمله ای از سوی این کشور ایالات متحده را در معرض خسارات سنگینی قرار خواهد داد.

به نوشته تایمز، این تحلیل هشدارآمیز در گزارش سال 2020 پنتاگون از قدرت نظامی چین که در تابستان سال جاری منتشر می گردد، بازتاب خواهد یافت.

منابع دفاعی آمریکا به روزنامه تایمز گفته اند که شبیه سازی اجرا شده از قدرت نظامی چین در سال 2030 که توسط پنتاگون اجرا شده، نشان می دهد در آن موقع که چین دارای زیردریایی ها، ناوهای هواپیمابر و ناوشکن های جدید خواهد بود، آمریکا مغلوب قدرت نظامی این کشور می گردد.

چین حجم موشک های بالستیک دوربرد ضدکشتی خود و تعداد و گستره کشتی های جنگی اش را در اقیانوس آرام افزایش داده و همزمان آمریکا نیز بر حضور نظامی خود در این آب ها افزوده و روابط خود را با تایوان توسعه داده است.

بنی گلیزر مدیر پروژه قدرت چین در مرکز مطالعات راهبردی و بین المللی مستقر در واشنگتن که درباره آسیای شرقی به دولت آمریکا مشاوره می دهد، به روزنامه تایمز گفت همه شبیه سازی هایی که از قدرت چین در سال 2030 اجرا شده، به شکست ایالات متحده انجامیده است.

یک منبع مطلع به این روزنامه گفت که مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا به طور خاص در حال کوشش برای فراوری قابلیت هایی است که ویژه بازدارندگی در مقابل درگیری عمده با چین است.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز آدینه گفت: این کشور موشکی فراوری نموده است 17 برابر سریع تر از پرسرعت ترین موشکی است که در حال حاضر وجود دارد. ترامپ تاکید نمود که روسیه به پنج برابر و چین به پنج یا شش برابر سرعت رسیده، اما ایالات متحده 17 برابر سرعت را محقق نموده است.

تنش ها میان چین و آمریکا در ماه های اخیر در حوزه های مختلف و همزمان با شیوع ویروس کووید19 افزایش یافته است. اما ترامپ چین را متهم به پنهان کاری و تعلل در مطلع سازی دنیای درباره جزئیات این ویروس نموده است.

او همچنین چین را تهدید نموده که ممکن است برای تلافی بر یک تریلیون دلار از صادرات چین به آمریکا تعرفه اعمال کند.

این در حالی است که چین اتهامات مطرح شده توسط واشنگتن را رد و در مقابل تهدید نموده است که ضمن مقابله به مثل، خرید هواپیماهای بوئینگ را متوقف خواهد نمود.

آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9363

به "خبرنگاران نگرانی پنتاگون از شکست آمریکا در جنگ احتمالی با چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نگرانی پنتاگون از شکست آمریکا در جنگ احتمالی با چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید