خبرنگاران هشدار مقتدی صدر به مجلس عراق

به گزارش راه ساری، بغداد - خبرنگاران - مقتدی صدر امروز (شنبه) تهدید کرد اگر نشست مجلس در هفته جاری برای رای اعتماد به کابینه محمد توفیق علاوی برگزار نشود، مردم را به تحصن و تظاهرات میلیونی در خیابان ها فرا خواهد خواند.

خبرنگاران هشدار مقتدی صدر به مجلس عراق

رهبر جریان صدر با انتشار توییتی نوشت که اگر مجلس نتواند بی طرفانه و عادلانه به کابینه نخست وزیر جدید رای دهد اقدام به فراخوان و برگزاری تظاهرات و تحصن خواهد نمود.

وی گفت که اگر این مهم محقق نشود، مردم به صورت میلیونی به خیابان ها خواهند آمد.

صدر قول داد که این تظاهرات را به تحصن در اطراف منطقه سبز بغداد تبدیل کند و به منظور دستیابی به نجات عراق از فاسد، فرقه گرایی و قومیت بازی به فشارهای خود ادامه دهد.

صدر تاکید نمود که ما هم به عنوان یکی از مردم مظلوم عراق، به برگزاری جلسه مجلس برای رای اعتماد به کابینه ای که دنبال سهم خواهی نیست، چشم دوخته ایم.

وی ادامه داد که نخستین کار دولت جدید باید تعیین کردن تاریخ برگزاری انتخابات زودهنگام، پیگیرد قانونی مفسدان، شناسایی و مجازات قاتلان تظاهرات کنندگان صلح جو و تلاش برای تثبیت حاکمیت عراق باشد.

علاوی 12 بهمن گذشته با حکم برهم صالح به عنوان نخست وزیر مکلف و جدید عراق جایگزین عادل عبدالمهدی مستعفی شد.

وی چهارشنبه گذشته در پیغام تصویری خاطرنشان کرد که کابینه او کامل شده و خواهان برگزاری نشست مجلس برای رای اعتماد در دوشنبه این هفته شد.

اختلاف نظر بعضی جناح های سیاسی سنی و کرد با علاوی در نحوه انتخاب اعضای کابینه برگزاری نشست مجلسی را در این هفته با ابهام روبرو نموده است.

asiaro.ir: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: ایرنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8144

به "خبرنگاران هشدار مقتدی صدر به مجلس عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشدار مقتدی صدر به مجلس عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید