خبرنگاران واحدهای صنعتی با تولید مرغوب تحریم را به فرصت تبدیل می کنند

به گزارش راه ساری، اراک - خبرنگاران - استاندار مرکزی گفت: واحدهای صنعتی با تولید مرغوب و استفاده از داشته های ملی، تحریم های دشمنان را به فرصت تبدیل می کند و استان باید در این زمینه پیشتاز باشد.

خبرنگاران واحدهای صنعتی با تولید مرغوب تحریم را به فرصت تبدیل می کنند

سید علی آقازاده عصر سه شنبه آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد که در محل استانداری مرکزی برگزار گشت، افزود: با توجه به اعمال تحریم های ناجوانمردانه دشمنان امکان واردات بسیاری از کالاهای برتر خارجی به کشور وجود ندارد و این مهم امکان رونق تولید داخل را فراهم می کند.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان در این شرایط باید با محصولات با کیفیت ضمن تامین بازار داخلی گام بلندی در راستای جهش تولید و رونق اقتصادی کشور بردارند.

استاندار مرکزی گفت: تولید بی کیفیت و نامرغوب ضمن هدردادن بیت المال و سرمایه ملی، کاهش شدید اعتماد عمومی را به دنبال دارد بنابراین تولیدکنندگان باید تمام ظرفیت خود را در راستای تولید با کیفیت به کار بگیرند.

آقازاده خاطرنشان کرد: علاوه بر نظارت و کنترل فرآیند تولید از سوی اداره کل استاندارد، باید با ارایه برنامه های آموزشی در تمامی فرآیند تولید، فرهنگ اقدام صحیح برای تولید مرغوب و استاندارد در فضای تولید نهادینه شود.

وی افزود: بیش از 75 درصد از شاکله سازمانی اداره کل استاندارد استان مرکزی خالی از نیروی انسانی است و با این شرایط نمی توان این اداره کل را به تنهایی مسئول نظارت و کنترل بر فرآیند تولید دانست و باید آحاد مردم، دستگاه های اجرایی و تولیدکنندگان در این فرآیند نقش آفرینی کنند.

استاندار مرکزی افزود: با توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد، سطح اطلاعات و آگاهی مردم از استاندارد بالا رفته وگرایش تمامی افراد جامعه به سمت خرید کالاهای با کیفیت و استاندارد بیشتر می شود.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان مرکزی گفت: در راستای فعالیت های حوزه انطباق تعداد فرآورده های مشمول استاندارد اجباری در استان مرکزی از یک هزار و 256 فرآورده در سال 92 به 2 هزار و 866فرآورده در مرداد ماه سال جاری رسیده است.

مهناز جعفریان افزود: همچنین شمار پروانه های صادرشده استان از 713 مورد در سال 92 به یک هزار و 469 مورد در مرداد سال 99 رسیده و تعداد واحدهای تولیدی در بازه زمانی مذکور از 576 مورد به 841 عدد افزایش یافته است.

وی افزود: نمونه برداری و آزمون از واحدهای تولیدی استان نیز از 2 هزار و 670 نمونه در سال 92 به سه هزار و 388 نمونه در سال 98 و تعداد بازرسی از اصناف در این مدت از پنج هزار و 11 عدد به 9 هزار و 530 عدد و تجهیزات تفریحی زیر پوشش از 133 عدد به 2 هزار و 269 عدد و تعداد آزمایشگاه های همکار از 36 عدد به 61 عدد رسیده است.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی خاطرنشان کرد: از 9هزار و 616 آموزش در سال 92 به 12 هزار و 365 مورد آموزش رسیده که نشان از فعالیت جدی در حوزه آموزش با وجود تمام مسائل در پایان سال 98 دارد، همچنین تعداد دوره های آموزشی برای عموم مردم نیز از 299 دوره از سال 92 به 204 دوره در سال رسیده است.

14 اکتبر همزمان با 22 مهرماه با عنوان روز جهانی استاندارد نامگذاری شده است

منبع: ایرنا
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12306

به "خبرنگاران واحدهای صنعتی با تولید مرغوب تحریم را به فرصت تبدیل می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واحدهای صنعتی با تولید مرغوب تحریم را به فرصت تبدیل می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید