خودکفایی ایران در روغن های صنعتی هواپیما و ترانس توسط بنیاد مستضعفان

به گزارش راه ساری، مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا وابسته به بنیاد مستضعفان گفت: با راه اندازی خط تولید روغن ترانس 1 و 2 و همچنین روغن هواپیما های سبک در مجموعه نفت بهران، کشور را از واردات این روغن ها بی نیاز خواهد کرد.

خودکفایی ایران در روغن های صنعتی هواپیما و ترانس توسط بنیاد مستضعفان

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، جواد اوجی با اشاره به برنامه های توسعه ای در مجموعه نفت بهران اظهار کرد: نفت بهران یکی از 4 شرکت دارای پالایشگاه روغن در ایران است که بیشترین حجم روغن مورد نیاز خودرو های بنزینی، دیزلی، کشتی، هواپیما و صنایع مختلف را تامین می کند.

وی با بیان اینکه نفت بهران انواعی از مرغوبترین روغن های موتور و صنعتی در کشور را تولید می کند گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید انواع محصولات در این مجموعه حدود 460 میلیون لیتر است و با توجه به طرح های توسعه ای در این مجموعه، بزودی میزان تولید روغن در آن حدود 40 تا 50 میلیون لیتر افزایش می یابد و ظرفیت تولید این مجموعه به بیش از 500 میلیون لیتر خواهد رسید.

مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا افزود: در این طرح های توسعه ای، مجموعه بهران برای نخستین بار با تولید انواع روغن ترانس، مطابق با مشخصات مورد تایید و به روز شده وزارت نیرو، کشور را از واردات این محصول بی نیاز خواهد کرد. این در حالی است که تا امروز تاییدیه های فنی لازم برای تولید این محصولات اخذ شده و خط تولید این روغن ها با ظرفیت بیش از 3 میلیون لیتر راه اندازی شده است.

اوجی با بیان اینکه تولید روغن های ویژه هواپیما های سبک در قالب پروژه بهران اوج انجام خواهد شد افزود: در سال جاری با توجه به اخذ تاییدیه های فنی لازم، اولین محصول از این گروه به بازار عرضه شده است و به زودی با تکمیل سبد محصولات هوایی، ایران از واردات انواع روغن هواپیمایی عمومی بی نیاز می شود.

به گفته وی در حال حاضر تولیدات بهران به بیشتر کشور های همسایه صادر می شود و بیشترین صادرات آن به ترکیه، عراق، اقلیم کردستان، سوریه و عمان در حال انجام است.

اوجی در سرانجام خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان تا امروز برای طرح های توسعه ای در مجموعه نفت بهران، بیش از 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است و در این طرح های توسعه ای، بین 40 تا 50 میلیون لیتر به ظرفیت تولیدات این مجموعه اضافه شده است.

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9717

به "خودکفایی ایران در روغن های صنعتی هواپیما و ترانس توسط بنیاد مستضعفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودکفایی ایران در روغن های صنعتی هواپیما و ترانس توسط بنیاد مستضعفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید