دادستان پرونده کلینتون وکیل مدافع ترامپ شد

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، رسانه های آمریکایی گزارش داده اند کن استار که در جریان استیضاح بیل کلینتون از سوی جمهوریخواهان به عنوان دادستان اصلی محاکمه رئیس جمهوری وقت آمریکا برگزیده شده بود قرار است اکنون به عنوان وکیل مدافع از دونالد ترامپ در جلسات استیضاح برابر دموکرات ها دفاع کند.

دادستان پرونده کلینتون وکیل مدافع ترامپ شد

دونالد ترامپ که جلسات استیضاح او از روز پنجشنبه 16 ژانویه، در مجلس سنا رسماً آغاز شده از کن استار و رابرت ری، کسانی که مسئول تحقیقات از بیل کلینتون در جریان استیضاح او بودند به عنوان وکلای خود استفاده نموده و همزمان آلن درشویتز هم به تیم وکلای ترامپ پیوسته است.

این تیم وکلا را قرار است پت سیپولون وکیل کاخ سفید و جی سیکولو وکیل شخصی ترامپ، رهبری نمایند.

جلسه استماع دادخواست روز سه شنبه هفته جاری و پس از بازگشت سناتورها از تعطیلات سه روزه آخر این هفته آغاز خواهد شد.

روز پنجشنبه بعد از تحویل مفاد طرح استیضاح از سوی مجلس نمایندگان کنگره به مجلس سنای آمریکا، اعضای این مجلس پیش از آغاز محاکمه دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور سوگند یاد کردند.

سناتورها در برابر جان رابرتس، رئیس دیوان عالی، سوگند یاد نموده اند تا مجری بی طرف باشند. آنها تصمیم خواهند گرفت آیا اتهامات وارده از سوی مجلس نمایندگان به ترامپ شامل دو اتهام سوءاستفاده از قدرت و کارشکنی در تحقیقات کنگره وارد است و آیا او باید برکنار گردد یا خیر.

قاضی رابرتس، رئیس دادگاه عالی آمریکا در مراسم روز پنجشنبه از سناتورها پرسید: آیا با جدیت سوگند یاد می کنید تا در همه امور مربوط به محاکمه استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، بر اساس قانون اساسی و قوانین، مجری بی طرف قانون باشید، پس خدا کمک تان کند؟

پاسخ همه سناتورها آری بود و پس از آن سناتور میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا، گفت که محاکمه در ساعت 13:00 روز سه شنبه به وقت شرق آمریکا آغاز خواهد شد.

این شرایط در حالی است که ترامپ اتهامات مجلس نمایندگان را رد می نماید و می گوید مرتکب هیچ تخلفی نشده است.

واحدی: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7592

به "دادستان پرونده کلینتون وکیل مدافع ترامپ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادستان پرونده کلینتون وکیل مدافع ترامپ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید