دستور اردوغان برای تهیه نقشه راه در حوزه های امنیت غذایی، سایبری و زیستی

به گزارش راه ساری، رئیس جمهور ترکیه لزوم توجه بیشتر به امنیت زیستی، امنیت سایبری و امنیت غذایی را مورد تاکید قرار داد و در مورد این سه بحران دستور العمل هایی صادر کرد.

دستور اردوغان برای تهیه نقشه راه در حوزه های امنیت غذایی، سایبری و زیستی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در مورد شیوع ویروس کرونا، لزوم توجه بیشتر به امنیت زیستی، امنیت سایبری و امنیت غذایی را مورد تأکید قرار داده و در مورد این سه چالش مهم دستور العمل هایی را صادر کرد.

این اظهارات در ویدئو کنفرانس روز گذشته اردوغان با اعضای کابینه عنوان شده است.

وی در این نشست خاطرنشان نموده که این سه چالش، مسئله امنیت ملی کشور هستند و در این راستا دستورات لازم برای تسریع در پروژه های ملی در جهت افزایش امنیت غذایی را صادر کرد.

اردوغان یادآور تأکید کرد که در این سه حوزه، نقشه راه کوتاه، میان و بلند مدت باید طراحی شده و دنبال گردد.

در مورد نقشه راه کوتاه مدت، در حوزه زیستی، تأمین اقلام پزشکی و بهداشتی همه شهروندان را در دستور کار دانست و در مورد اهداف میان مدت و بلند مدت در حوزه پزشکی نیز اضافه کرد: پروژه های ساخت تجهیزات ملی پزشکی و نیز واکسن های مورد احتیاج سریعتر دنبال خواهد شد. در این راستا شرکت هایی که این برنامه را دنبال می نمایند به طور ویژه مورد حمایت و تشویق قرار خواهند گرفت. برای برداشته شدن موانع بروکراسی از سر راه آنها نیز همه کوشش خود را به کار خواهیم بست.

اردوغان یادآور شد: برای حمایت از فراوری نمایندگان مواد غذایی و کشاورزان نیز کوشش می کنیم موانع پیش رو از سر راه آنها برداشته گردد و مواردی از قبیل تأمین ارز را نیز با سرعت بیشتری دنبال خواهیم کرد.

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه این کشور با کمترین میزان حملات سایبری روبروست، گفت: برای توسعه زیر ساخت ها در این حوزه نیز کوشش های خود را دنبال خواهیم کرد. در این راستا شرکت های فعال در حوزه سایبری از جمله مقابله با حملات سایبری و توسعه زیرساخت های بومی در این حوزه را مورد حمایت قرار خواهیم داد.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

بانوی ایران: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8614

به "دستور اردوغان برای تهیه نقشه راه در حوزه های امنیت غذایی، سایبری و زیستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور اردوغان برای تهیه نقشه راه در حوزه های امنیت غذایی، سایبری و زیستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید