دعوای نژادپرستانه ترامپ با خبرنگار چینی تبار ، از من نپرسید، از چین بپرسید

به گزارش راه ساری، نخستین نشست خبری رئیس جمهوری آمریکا در رز گاردن کاخ سفید در بیش از دو هفته اخیر به درگیری لفظی با یک خبرنگار چینی تبار و خروج قهرآمیز و نژادپرستانه او از نشست انجامید.

دعوای نژادپرستانه ترامپ با خبرنگار چینی تبار ، از من نپرسید، از چین بپرسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، دانلد ترامپ که این روزها از یک سو با باراک اوباما سر پرونده مایکل فلین درگیر است و از سوی دیگر با افزایش تعداد بیماران و کشته های کووید-19 دست به گریبان، در نمایشی که قرار بود صدرنشینی آمریکا را در جدول آمار آزمایش های کرونا به رخ بکشد از کوره دررفت و به حالت قهر از رز گاردن خارج شد.

او که پشت به نوارها و ستاره های پرچم آمریکا رو به خبرنگاران ایستاده بود، ابزار آزمایش کرونا و یک نوشته هم کنار خود داشت که شعار آمریکا در آزمایش اول جهانست بر آن نقش بسته بود. تنش در نشست آنجا اوج گرفت که ویجیا جیانگ، خبرنگار کاخ سفید سی بی اس نیوز اعتبار شعار را به چالش کشید و پرسید: چرا آقای رئیس جمهوری دائم اصرار دارد بگوید آمریکا در زمینه آزمایش دریافت از همه جهان بهتر است؟ مگر مهم است؟ اصلا چرا این یک رقابت جهانی برای شماست وقتی آمریکایی ها هر روز جانشان را از دست می دهند و تعداد مبتلایان بیشتر می گردد؟

ترامپ هم خشمگین پاسخ داد: خب، همه دارند در همه جای جهان جانشان را از دست می دهند. شاید این پرسش را شما باید از چین بپرسید. از من نپرسید. سئوال تان را از چین بپرسید. وقتی این سئوال را از چین پرسیدید، احتمالا پاسخی بسیار غیرمعمول می گیرید. رئیس جمهوری آمریکا سپس رو کرد به کیتلن کالینز، خبرنگار سی ان ان و از او خواست سئوال خود را بپرسد اما جیانگ که چینی-آمریکایی است، ادامه داد: قربان، چرا شما مشخصا این حرف ها را به من می زنید؟

ترامپ هم گفت: من این حرف ها را مشخصا به کسی نمی زنم. خطاب من به همه کسانی است که سئوال های زننده مانند این می پرسند. خبرنگار سی بی اس پاسخ داد: این سئوال زننده نیست. در این میان کالینز کوشش می کرد سئوال خود را بپرسد و ترامپ هم اظهار داشت باید برود. رئیس جمهوری آمریکا با وجود اعتراض های خبرنگار سی ان ان پشت خود را به جمع خبرنگاران کرد و از رز گاردن خارج شد.

این نخستین بار نیست که نشست خبری ترامپ به محل دعوا و درگیری او با خبرنگاران به ویژه زنان و ویژه تر زنان رنگین پوست تبدیل می گردد. جیانگ در چین به جهان آمده و در دو سالگی همراه خانواده به آمریکا مهاجرت نموده است. تارا ست مه یر، تحلیلگر سیاسی در واکنش به این درگیری در توییتر خود نوشت: یک اوقات تلخی زننده، نژادپرستانه و خشمگین دیگر از ترامپ صرفا به این دلیل که ویجیا جیانگ یک سئوال نکته دار پرسید. او نمی تواند زنان باهوش و مدعی را تحمل کند.

در این تصویر ویجیا جیانگ را نشسته و خبرنگار سی ان ان را در کوشش برای پرسیدن سئوال خود از رئیس جمهوری آمریکا می بینید.

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9269

به "دعوای نژادپرستانه ترامپ با خبرنگار چینی تبار ، از من نپرسید، از چین بپرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوای نژادپرستانه ترامپ با خبرنگار چینی تبار ، از من نپرسید، از چین بپرسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید