دیوان عالی آمریکا درخواست دموکرات ها برای تسریع دادگاه مالیاتی ترامپ را رد کرد

به گزارش راه ساری، دیوان عالی آمریکا طی حکمی درخواست دموکرات ها برای تسریع دادگاه مربوط به پرونده مالیاتی ترامپ را رد کرد.

دیوان عالی آمریکا درخواست دموکرات ها برای تسریع دادگاه مالیاتی ترامپ را رد کرد

به گزارش به نقل از هیل، دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه طی حکمی با درخواست دموکرات های مجلس نمایندگان برای تسریع در برگزاری دادگاه مربوط به پفراینده اقتصادیاتی ترامپ مخالفت کرد.

این درخواست دموکرات ها پس از آن مطرح شد که دیوان عالی آمریکا طی حکمی با 7 رای مثبت در برابر 2 رای منفی کمیته های کنگره را از دسترسی به سوابق اقتصادی دونالد ترامپ منع کرد. این موضوع سوابق اقتصادیاتی ترامپ را شاید برای همواره محرمانه نگه دارد.

البته دیوان عالی آمریکا این را هم گفته بود که دونالد ترامپ از تحقیقات جنایی مصونیت ندارد و بالاتر از قانون نیست.

آنچه که برای دموکرات ها دغدغه ایجاد نموده این است که طبق روال عادی، حکم دادگاه تا 2 آگوست به دادگاه های پایین دستی نمی رسد. دموکرات ها ضمن طرح درخواستی برای تسریع فرایند دادگاه کوشش کردند که این امر بی نتیجه ماند.

همزمان با فرارسیدن ایام انتخاباتی، تسریع فرآیند این دادگاه برای دموکرات ها اهمیت بسیار زیادی پیدا نموده است. آن ها از هر فرصتی استفاده می نمایند تا ترامپ را از صحنه رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری حذف نمایند. شیوع ویروس کرونا و تداوم اعتراضات علیه نژادپرستی نهادینه شده در آمریکا پیش از این فرصت مناسبی را برای جو بایدن، نامزد دموکرات ها فراهم نموده تا از محبوبیت های ترامپ بکاهد.

دموکرات ها در مناسبت های مختلف مدعی شده اند که اگر نامزد مورد نظر آن ها به ریاست جمهوری برسد، آمریکا از پس مسائل فراوان کنونی برمی آید. باراک اوباما چندی پیش و طی سخنانی گفت که بایدن تجربه بسیاری خوب در مبارزه با ویروس های واگیردار دارد و در صورت پیروزی می تواند با تمهیداتی که اتخاذ می نماید، این ویروس را شکست دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10617

به "دیوان عالی آمریکا درخواست دموکرات ها برای تسریع دادگاه مالیاتی ترامپ را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوان عالی آمریکا درخواست دموکرات ها برای تسریع دادگاه مالیاتی ترامپ را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید