رئیس جمهور مستعفی یمن مامور تشکیل دولت جدید خود را منصوب کرد

به گزارش راه ساری، رئیس جمهور مستعفی یمن در راستای توافق تازه خود با شورای انتقالی جنوب مامور تشکیل دولت جدید خود را منصوب کرد.

رئیس جمهور مستعفی یمن مامور تشکیل دولت جدید خود را منصوب کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رئیس جمهور مستعفی یمن امروز چهارشنبه تعیین عبدالملک را مامور تشکیل کابینه جدید خود کرد.

خبرگزاری یمنی (سبأ) تایید کرد که عبد ربه منصور هادی با صدور سی و پنجمین حکم خود در سال 2020 ، تعیین عبدالملک سعید را مامور تشکیل دولت جدید کرد.

بر اساس ماده دوم این حکم، دولت فعلی وظیفه پیشبرد امور دولت را تا تشکیل دولت جدید برعهده خواهد داشت.

منابع یمنی صبح امروز از موافقت دولت مستعفی منصور هادی و شورای انتقالی جنوب با ساز و کار پیشنهادی ریاض برای حل اختلافات خبر دادند.

بر اساس این توافق شورای انتقالی در دولت جدید هشت وزارتخانه را در اختیار می گیرد و از اعلام خودمختاری دست بردارد، استاندار عدن تعیین می شود و تعیین عبدالملک به عنوان مأمور تشکیل کابینه تعیین شود و شورای انتقالی از 24 کابینه وزارتی، چهار کابینه را خود اختصاص دهد.

این در حالی است که تا به امروز تمامی توافقات میان دولت مستعفی (مورد حمایت ریاض) و شورای انتقالی (مورد حمایت ابوظبی) در عمل به شکست منجر شده است.

در حالیکه که طرفین در آبان ماه سال گذشته توافق ریاض را امضاء کرده بودند؛ شورای انتقالی جنوب در هفتم اردیبهشت ماه به طور یک جانبه در استان های جنوبی اعلام خودمختاری کرد و دولت مستعفی را از عدن بیرون انداخت.

.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

بانوی ایران: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10806

به "رئیس جمهور مستعفی یمن مامور تشکیل دولت جدید خود را منصوب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور مستعفی یمن مامور تشکیل دولت جدید خود را منصوب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید