راه اندازی موسسه نفت و گاز در دانشگاه امیر کبیر با همکاری وزارت نفت

به گزارش راه ساری، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: با وزارت نفت در حال رایزنی برای تاسیس موسسه نفت و گاز هستیم.

راه اندازی موسسه نفت و گاز در دانشگاه امیر کبیر با همکاری وزارت نفت

احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت وگو با خبرنگار ، درباره اقدامات این دانشگاه در حوزه انرژی اظهار کرد: حوزه انرژی یکی از مباحثی است که دانشگاه صنعتی امیرکبیر به طور جدی به آن می پردازد؛ در این دانشگاه پژوهشکده انرژی بزرگی وجود دارد که از چند مرکز تحقیقات تشکیل شده و به طور جدی به فعالیت در حوزه انرژی می پردازد.

او ادامه داد: در کنار این مرکز تحقیقات شرکت های دانش بنیان بسیاری وجود دارند که به حوزه انرژی می پردازند و بخش خصوصی را به دانشگاه متصل می نمایند؛ بعضی از این شرکت های دانش بنیان دستاورد های مناسبی داشته اند و بعضی از آن ها با چند دانشگاه معتبر خارجی در حوزه انرژی همکاری می نمایند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: منابع عظیمی از نفت و گاز در کشور ما وجود دارد که شاید یکی از مهمترین سرمایه های آن باشد همچنین پتانسیل بالایی برای استفاده از منابع تجدیدپذیر و انرژی خورشیدی در سطح کشور شاهد هستیم که کم تر به آن پرداخته می گردد؛ با توجه به موارد ذکر شده پرداختن به موضوع انرژی اهمیت بیشتری پیدا می نماید.

هر آنچه احتیاج است از بازارکار، آینده شغلی و درآمد مهندس صنایع بدانید

ایجاد پژوهشکده های انرژی در دانشگاه امیرکبیر

معتمدی با تأکید بر اهمیت پرداختن به حوزه انرژی در کشور توضیح داد: از چند سال پیش حوزه انرژی به یکی از محورهای اصلی کار ما در دانشگاه صنعتی امیر کبیر تبدیل شد و دانشگاه در کوشش بود تا با ایجاد پژوهشکده ها، دانشکده نفت و غیره همراه پژوهشگران و محققان این حوزه باشد.

او ادامه داد: مدتی می گردد که این دانشگاه با همراهی وزارت نفت اقدام به ساخت دانشکده نفت نموده است؛ هزینه ساخت این دانشکده را وزارت نفت تقبل نموده تا به پیشرفت در این علم یاری گردد؛ اکنون هم با این وزارتخانه در حال رایزنی برای احداث موسسه نفت و گاز هستیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر توضیح داد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پردیس های و دانشکده های خود به طور جدی موضوع انرژی را دنبال می نماید و مجموع این اقدامات باعث شده است تا دانشگاه صنعتی امیرکبیر به یکی از قطب های حوزه انرژی تبدیل گردد.

معتمدی گفت: پرداختن به حوزه انرژی در این دانشگاه سابقه ای دیرینه دارد و بسیاری از بخش های این دانشگاه در این حوزه فعالیت می نمایند، حتی دانشکده فیزیک و دانشکده مکانیک به آنالیز تخصصی در حوزه انرژی های تجدیدپذیر می پردازد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4805

به "راه اندازی موسسه نفت و گاز در دانشگاه امیر کبیر با همکاری وزارت نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی موسسه نفت و گاز در دانشگاه امیر کبیر با همکاری وزارت نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید