زنگ روز ایمنی و آتش نشانی در گز برخوار به صدا درآمد

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/اصفهان مدیر کل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: هماهنگی میان امکانات، تجهیزات و نیروهای انسانی، مشمول گذر زمان نشدن انگیزه عوامل آتش نشانی و برنامه ریزی مدون و منسجم در ارائه خدمات سه شاه کلید اصلی در ایمنی و امداد رسانی است.

زنگ روز ایمنی و آتش نشانی در گز برخوار به صدا درآمد

منصور شیشه فروش امروز (دوشنبه-7 مهر ماه) در بازدید از مرکز آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر گز برخوار با اشاره به هفتم مهر روز گرامیداشت فعالان و عوامل آتش نشانی و ایمنی، اظهار کرد: نامگذاری این روز در تقویم سالانه به منطور شفاف سازی و اطلاع رسانی عمومی به مردم از خدمات و فعالیت آتش نشانان و شهرداری و تبیین برنامه های سال آینده بوده است.

وی، با بیان اینکه سال جاری زنگ روز ایمنی و آتش نشانی استان اصفهان در شهر گز برخوار نواخته شد، اضافه نمود: سه کلید اساسی در زمینه خدمات رسانی و ایمنی در حوادث و بحران ها باید در اولویت قرار گیرند که در ابتدا توجه به اثرگذاری عوامل آتش نشانی و امدادی بر حوادث و مدیریت بحران قبل از وقوع حادثه است و این میسر نیست مگر با تجهیز امکانات، تقویت نیروی انسانی و آماده سازی است .

شیشه فروش، با اشاره به چابکی و توانمندی نیروی های آتش نشانی شهر گزبرخوار، ادامه داد: هماهنگی میان تجهیزات و دانش بهره برداری و استفاده از آنان در کاهش میزان خسارت و تلفات در حوادث موثر است.

مدیر کل مدیریت بحران استان اصفهان، با تاکید بر مدیریت زمان و اهمیت آن در مواجهه با بحران ها و حوادث اضافه نمود: دومین کلید اصلی در مدیریت بحران و حوادث انسجام و ثبات امداد رسانی و ارائه خدمات در گذر زمان است و نباید انگیزه های اولیه در بروز حوادث منعی نظیر؛ سیل، زلزله و ... با گذر زمان دچار خلل گردد.

وی برنامه ریزی را سومین کلید اصلی در مدیریت بحران دانست و توضیح داد: تهیه تجهیرات و امکانات مناسب بخشی از فرایند مدیریت بحران است که برگزاری دوره های آموزشی و ارزیابی دائمی، بازآموزی و برنامه ریزی و هماهنگی میان عوامل انسانی و تجهیزات کامل کننده آن است.

شیشه فروش با اشاره به امدادرسانی جاده ای پایگاه آتش نشانی گزبرخوار، توضیح داد: با توجه به ارائه خدمات جاده ای و درون شهری پایگاه گزبرخوار و میزان جمعیت 25 هزار نفری این شهر بر اساس آمار آخرین سرشماری تکمیل ساختمان آتش نشانی و تجهیز آن نیازمند توجه دولتی و استانی بوده و در کارگروه های مربوطه تامین منابع و اعتبارات لازم با جدیت پیگیری خواهد شد.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

بانوی ایران: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11770

به "زنگ روز ایمنی و آتش نشانی در گز برخوار به صدا درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنگ روز ایمنی و آتش نشانی در گز برخوار به صدا درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید