سئول: مطالب کتاب جان بولتون، پر از تحریف است

به گزارش راه ساری، مدیر امنیت ملی ریاست جمهوری کره جنوبی به مطالب منتشر شده در رسانه ها درباره کتاب جان بولتون واکنش نشان داد و خاطرنشان کرد، بخش اعظم این کتاب حاوی مطالب تحریف شده و عاری از واقعیات است.

سئول: مطالب کتاب جان بولتون، پر از تحریف است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بعد از ایجاد جنجال ها در آمریکا درباره کتاب جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید حالا ریاست جمهوری کره جنوبی هم به بخش هایی از این کتاب که درباره کره جنوبی بوده واکنش نشان داده و مطالبش را تحریف شده خواند.

مدیر امنیت ملی کاخ آبی (دفتر مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی) در اولین اظهارنظر رسمی سئول درباره کتاب مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید بیان کرد، بخش اعظم مطالب این کتاب درباره کره جنوبی، تحریف شده و عاری از واقعیات است.

به نوشته خبرگزاری یونهاپ، چونگ ایو یونگ روایت مطرح شده جان بولتون از مذاکرات سال گذشته درباره خلع سلاح اتمی کره شمالی را حاوی مطالب تحریف شده و نظرات شخصی مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید خواند.

این مقام کره جنوبی همچنین بولتون را متهم کرد که جزئیات مذاکرات دیپلماتیک که اساس آن بر اعتماد متقابل بین کشورها بوده را به صورت یکجانبه افشا نموده است.

چونگ ایو یونگ مدیر امنیت ملی ریاست جمهوری کره جنوبی

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی هم موضع مدیر امنیت ملی این دفتر را به شورای امنیت ملی آمریکا منتقل و از مطالب کتاب بولتون انتقاد نموده است.

یون دو هان دبیر ارشد ارتباطات عمومی دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی هم در رد مطالب درج شده در کتاب بولتون بیانیه صادر و بیان کرد، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید اطلاعات تحریف شده که اساس آن تعصب و پیش قضاوت بوده، مطرح نموده است.

پیشتر بعضی رسانه های آمریکایی جزئیاتی از روایت بولتون از ملاقات سال گذشته دونالد ترامپ با رهبر کره شمالی منتشر کردند.

طبق این روایت، بولتون در کتاب خود نوشته او از دعوت ترامپ از کیم جونگ اون برای ملاقات با وی در منطقه غیرنظامی واقع در مرز بین دو کره، به وسیله توئیت ترامپ مطلع شدند.

کتاب جان بولتون تحت عنوان اتاقی که در آن رخ داد قرار است 23 ژوئن (سوم تیرماه) منتشر گردد اما طی روزهای اخیر رسانه های مختلف بخش هایی از آن را منتشر نموده اند.

رئیس جمهور آمریکا پیشتر در واکنش به کتاب جنجالی بولتون او را تهدید نموده و گفته بود که او با انتشار اطلاعات محرمانه (در حجم وسیع) قانون را نقض کرد. وی باید بهای بسیار سنگینی برای این کار بپردازد (جزئیات بیشتر).

ص

واحدی: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10042

به "سئول: مطالب کتاب جان بولتون، پر از تحریف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سئول: مطالب کتاب جان بولتون، پر از تحریف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید