سازمان ملل از کارمندانش خواست در اعتراضات شرکت نکنند

به گزارش راه ساری، دبیرکل سازمان ملل به کارمندان این نهاد بین المللی گفته که می توانند با بازانتشار توئیت های این سازمان با معترضان اعلام همبستگی کنند اما باید از اعتراضات دور بمانند.

سازمان ملل از کارمندانش خواست در اعتراضات شرکت نکنند

ه نوشته مجله فارن پالیسی، بر اساس یک کپی از بخشنامه اخلاقی داخلی سازمان ملل، این نهاد به کارمندانش اعلام کرده که نباید در اعتراضات مردمی که در سراسر جهان و در پی مرگ جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی به دست پلیس به راه افتاده، شرکت کنند چون بی طرف بودن این نهاد بین المللی زیر سوال می رود و تضعیف می شود.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در جریان نشست مجازی با کارمندان این نهاد اذعان کرده بود که بسیاری از همکاران سازمان ملل دوست دارند تا در اعتراضات مردمی علیه نژادپرستی و خشونت پلیس در نیویورک و سایر شهرها فعال و منتقد باشند اما آنها باید خویشتنداری کنند.

وی ادامه داد: ما همگی بابت خشونتی که علیه فلوید صورت گرفت، شوکه شدیم. درک این مساله بسیار مهم است که در مرکز این بحران، مساله جدی نژادپرستی وجود دارد. اما موقعیت کارمندان سازمان ملل به عنوان کارمندان مدنی بین المللی محدودیت آزادی آنها را در صحبت درباره این مساله یا اقدام درباره آن در پی دارد.

وی ادامه داد: کارمندان سازمان ملل که دوست دارند حمایت خود را از اعتراضات اعلام کنند باید فعالیت هایشان را به بازنشر پیام های سازمان ملل یا پست های رسانه های اجتماعی از سوی دبیرکل و سایر مقام های ارشد این نهاد محدود کنند.

این تصمیم به واکنش های انتقادی از سوی کارمندان سازمان ملل و مدافعان مستقل حقوق بشری سازمان ملل منجر شده که مدعی اند این محدودیت ها حقوق افراد مربوط به آزادی بیان و تجمعات صلح آمیز را نقض می کند که در منشور سازمان ملل و کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی ذکر شده است.

گوترش ادامه داد: خشونت پلیس نشانه نژادپرستی و ناتوانی گسترده تر در مقابله با چالش های مدیریت یک جامعه متنوع است.

گوترش همچنین گفت: سازمان ملل خود از اتهام تبعیض مبرا نیست. 60 درصد از مشاغل دفتر مدیر اجرایی سازمان در اختیار غربی هاست. من به دنبال آغاز یک گفتگوی داخلی درباره شرایط نژادپرستی در داخل سازمان و اقدامی برای مقابله با آن هستم.،ایسنا

بالی: سفر به جزیره ای شگفت انگیز در اندونزی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9852

به "سازمان ملل از کارمندانش خواست در اعتراضات شرکت نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل از کارمندانش خواست در اعتراضات شرکت نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید