سفر غیرمنتظره نیکلاس مادورو به کوبا

به گزارش راه ساری، رئیس جمهور ونزوئلا روز پنجشنبه در سالگرد فوت فیدل کاسترو در سفری غیرمنتظره وارد هاوانا مرکز کوبا شد.

سفر غیرمنتظره نیکلاس مادورو به کوبا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا روز پنجشنبه در سفری غیرمنتظره وارد هاوانا مرکز کوبا شد تا پنج سال پس از مرگ فیدل کاسترو در افتتاحیه مرکزی به نام وی که در آن که نوشته های رهبر فقید انقلاب کوبا نگهداری می گردد، شرکت کند.

به گزارش فرانس24، مادورو که از دسامبر 2019 به کوبا سفر نکرده بود، در این مراسم که تلویزیون دولتی ونزوئلا پخش کرد، همتای کوبایی خود میگل دیاز کانل را همراهی کرد. رائول کاسترو برادر فیدل و رئیس جمهور سابق هم همراه آن ها بود.

مرکز فیدل کاسترو در هاوانا اولین و تنها ساختمان کوبایی است که نام او را یدک می کشد. قانونی که یک ماه پس از مرگ فیدل کاسترو در سال 2016 تصویب شد، نامگذاری موسسات، میادین، پارک ها، جاده ها یا سایر اماکن عمومی را به نام رئیس جمهور سابق و رهبر کوبا ممنوع می نماید.

بعلاوه بنا به خواست کاسترو، نصب بناهای یادبود، مجسمه های نیم تنه، نشان و غیره با نام یا تصویر او ممنوع است - اگرچه این امر مانع از توسعه نقاشی های دیواری و پلاکاردها در خیابان های هاوانا نشده است. تنها استثنائات به این قاعده مرتبط با مؤسساتی است که صرفاً برای مطالعه و انتشار افکار و اقدامات او ایجاد شده است.

کوبا و ونزوئلا هر دو از جمله کشورهایی هستند که هدف شدیدترین اقدامات و تحریم های خصمانه آمریکا و همپیمانان غربی آن قرار گرفته اند. رئیس جمهور ونزوئلا اخیراً تاکید نمود که ملت و دولت های کوبا و ونزوئلا هرگز تسلیم ایالات متحده نخواهند شد.

مادورو بعلاوه در مصاحبه خود با شبکه خبری تله سور بر حمایت جامعه جهانی از حاکمیت کوبا تاکید نمود و گفت: کوبا در سطح جهانی مورد حمایت قرار گرفته است.

وی با اشاره بر تعهد ونزوئلا در تقویت روابط دو جانبه با کوبا از نظر بهداشتی و غذایی گفت: مردم کوبا قدرت و روحیه رهایی از هرگونه تجاوزگری را دارند.

ایالات متحده آمریکا از زمان انقلاب سال 1959 کوبا به رهبری فیدل کاسترو و ارنستو چگوارا، محاصره این کشور و اعمال انواع فشارهای مالی و تهدید نظامی را در دستور کار قرار داده است.

آمریکا بعلاوه از زمان دولت ترامپ رئیس جمهور سابق تا به امروز، در اقدامی غیرقانونی خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته و ضمن توقیف دارایی های کاراکاس در آمریکا، به انواع تحریم ها، فشارهای سیاسی و تهدید نظامی علیه نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور ادامه داده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14452

به "سفر غیرمنتظره نیکلاس مادورو به کوبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر غیرمنتظره نیکلاس مادورو به کوبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید