سنای آمریکا، ترامپ را در دادگاه استیضاح تبرئه کرد

به گزارش راه ساری، سناتورهای آمریکایی طی رأی گیری در جریان پنجمین روز آنالیز دومین استیضاح رئیس جمهور سابق این کشور، او را از اتهامات تبرئه کردند.

سنای آمریکا، ترامپ را در دادگاه استیضاح تبرئه کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در جریان رأی گیری در مجلس سنای این کشور در دومین طرح استیضاح، تبرئه شد.

سناتورهای آمریکایی با 43 رأی منفی (بی گناه) و 57 رأی مثبت (گناهکار)، ترامپ را از اتهامات مطرح شده در دومین استیضاح، تبرئه کردند.

این رأی گیری بامداد پنجشنبه در جریان پنجمین روز آنالیز استیضاح ترامپ در مجلس سنای این کشور شروع شده بود و برای محکومیت وی به حداقل 67 رأی مثبت (دو سوم کرسی های سنا) احتیاج بود.

علاوه بر تمام سناتورهای دموکرات، 7 سناتور جمهوری خواه و هم حزبی ترامپ نیز - از جمله میت رامنی - به محکومیت او رأی مثبت دادند. برای محکومیت ترامپ احتیاج بود 10 سناتور دیگر جمهوری خواه نیز به صف دموکرات ها بپیوندند.

سناتور پاتریک لیهی که ریاست این جلسه دادگاه استیضاح را برعهده داشت، در نطق پایانی جلسه گفت: رئیس جمهور سابق از اتهامات مطرح شده در استیضاح، بی گناه شناخته شد. بدین وسیله، ترامپ از اتهامات مطرح شده در این طرح، تبرئه می گردد.

چاک شومر رهبر دموکرات های سنا طی اظهاراتی با انتقاد از تبرئه شدن ترامپ در استیضاح، گفت: استدلال هایی که در دفاع از رئیس جمهور سابق بیان شد، ضعیف و غیرقابل درک بودند.

شومر اضافه کرد: عدم محکومیت ترامپ، به عنوان رأی ننگین و بدنامی در تاریخ سنای ایالات متحده ثبت خواهد شد.

اتهام مطرح شده علیه ترامپ در طرح استیضاح دوم، تحریک به شورش معرفی شده و به اقدام او در تحریک هوادارانش برای حمله به ساختمان کنگره در جلسه 6 ژانویه، هنگام شمارش آراء مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات مربوط می گردد.

سناتورهای جمهوری خواه در حالی از رئیس جمهور سابق هم حزبی خود دفاع کردند که سهروز پیش، مدیریت کنندگان دادگاه استیضاح رئیس جمهور سابق آمریکا، فیلم های بهت آوری از روز حمله حامیان وی به ساختمان کنگره، ضرب و شتم مأموران پلیس و گریختن هراسان مسئولان آمریکایی از جمله معاون رئیس جمهور سابق منتشر کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14158

به "سنای آمریکا، ترامپ را در دادگاه استیضاح تبرئه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنای آمریکا، ترامپ را در دادگاه استیضاح تبرئه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید