سوزان پمپئو برای همسرش دردسر درست کرد

به گزارش راه ساری، ایسنا نوشت: براساس ایمیل های افشا شده ای که به دست روزنامه مک کلاچی رسیده است، همسر وزیر خارجه آمریکا از کارمندان عالی رتبه این وزارتخانه خواسته بود تا در یک هفته کریسمس برای تکمیل کارت پستال های شخصی این خانواده کار نمایند!

سوزان پمپئو برای همسرش دردسر درست کرد

به گزارش پایگاه خبری هیل، سوزان پامپئو، همسر مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا از ایمیل شخصی خود برای درخواست از تونی پورتر، دستیار دیرینه و کارمند وزارت خارجه آمریکا استفاده نموده و از وی خواسته تا به او در تکمیل این کارت پستال ها یاری کند.

بر اساس گزارش روزنامه مک کلاچی، همسر پامپئو در تاریخ 19 دسامبر 2019 در ایمیلی به پورتر نوشت: می دانم که شما تمام هفته بعدی را در دفتر کارتان نیستید. خیلی خوب می گردد اگر ما بتوانیم آخرین کارت پستال ها را بفرستیم و اینکه آیا کسی هست به من در این مورد یاری کند.

مک کلاچی گزارش کرد، پورتر که مشاور پامپئو است، این ایمیل را به یکی دیگر از مقام های ارشد وزارت خارجه فوروارد کرد که داوطلب یاری بود اما این مقام نیز هشدار داد: من نگران این هستم که از دیگران بخواهم کارهای شخصی برایم انجام دهند.

انتشار این ایمیل در حالی انجام شده که کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا برای چندین ماه در حال تحقیق درباره شرایط به وجود آمده حول محور اخراج ناگهانی استیو لینیک، بازرس کل وزارت خارجه آمریکا بوده است.

دموکرات ها می گویند که اخراج این فرد ممکن است اقدام تلافی جویانه سیاسی باشد چون این ناظر در حال اجرا دست کم دو تحقیق درباره عملکرد پامپئو بود که یکی شامل استفاده از شرایط اضطراری برای فروش بیش از هشت میلیارد دلار سلاح به عربستان، امارات و اردن بدون تصویب کنگره و دیگری سوءاستفاده همسر وی از منافع فدرال برای مزایای شخصی بوده است.

پامپئو و ترامپ بارها گفته اند که کار نادرستی از آنها سر نزده و وزیر خارجه آمریکا گفته که درباره تحقیقات لینیک از استفاده خودش و همسرش از منابع دولتی آگاه نبوده و از اخراج این بازرس کل دفاع هم نموده و عنوان داشته که او یک عامل بد بوده است.

روز آدینه، شهادت ارائه شده در تحقیق کمیته مجلس نمایندگان آمریکا تعیین کرد که پورتر درباره یاری به همسر پامپئو احساس خوبی نداشته است. با این حال وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای از اقداماتش دفاع کرد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11603

به "سوزان پمپئو برای همسرش دردسر درست کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوزان پمپئو برای همسرش دردسر درست کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید