شناسایی حدود 50 نفر مبتلا به کرونا در هر خانواده بعد از عروسی و عزا

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/آذربایجان شرقی رئیس گروه بیماری های واگیر مرکز بهداشت آذربایجان شرقی گفت: بعد از هر مراسم عروسی و عزا حدود 50 نفر مبتلا به کرونا در هر خانواده شناسایی می کنیم.

شناسایی حدود 50 نفر مبتلا به کرونا در هر خانواده بعد از عروسی و عزا

سیمین خیاط زاده در گفت وگوی خبری پنجشنبه شب با بیان این مطلب اظهار کرد: با وجود اینکه هنوز برگزاری مراسمات عظیم مانند عروسی ها و عزاداری ها در تعداد زیاد را توصیه ننموده ایم، اما متاسفانه مردم این کار را انجام می دهند.

وی در ادامه تاکید نمود: هنوز به افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند، توصیه می کنیم در خانه بمانند و افرادی که به دلایل مالی مجبور به حضور در بیرون از خانه هستند، حتما پروتکل های بهداشتی را رعایت و ناظران هم حتمابر نحوه اجرای آن نظارت نمایند.

وی با بیان اینکه هر روز نتیجه حدود 30 درصد نمونه ها در آزمایشگاه مثبت می گردد، گفت: خوشبختانه تعداد موارد فوتی هنوز چندان زیاد نیست، اما نسبت به هفته های گذشته افزایش یافته، اما درصد فوت همچنان چهار درصد است.

به گزارش خبرنگاران، خیاط زاده اظهار کرد: بیماری در هفته های گذشته منجر به فوت افراد با سن پایین هم شده و افزایش ورود به بیمارستان ها را با شیب ملایم ملاحظه می کنیم.

وی گفت: افزایش افرادی که زیر ونتیلاتور هستند و حتی وجود یک نفر مبتلا هم ما را نگران می نماید و هشداری برای ما است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با ارایه توصیه های بهداشتی به نمازگزاران به دنبال تصمیم برای برگزاری فریضه نماز آدینه از فردا، اظهار کرد: این تصمیم بر اساس اطلاعات ارائه شده دو هفته قبل که شرایط زرد بود، گرفته شد.

وی تاکید نمود: از نمازگزاران خواهش می کنیم برای ادای این فریضه دینی بدون ماسک در مصلی حضور پیدا ننموده و فاصله 1.5 متری را رعایت نموده و با خودشان سجاده و مهر شخصی به همراه داشته باشند.

رئیس گروه بیماری های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: نمازگزاران برای جلوگیری از ازدحام و شلوغی در وضو خانه مصلی تا حد ممکن در خانه وضو بگیرند و فاصله مورد تاکید را در وسایل نقلیه عمومی رعایت نموده و به صورت یکی در میان بر روی جایگاه ها بنشینند.

وی در سرانجام تاکید نمود: توصیه می گردد نماز گزاران پس از اتمام فریضه دینی و هنگام ترک محل، تجمع ننمایند.

بالی: سفر به جزیره ای شگفت انگیز در اندونزی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9974

به "شناسایی حدود 50 نفر مبتلا به کرونا در هر خانواده بعد از عروسی و عزا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی حدود 50 نفر مبتلا به کرونا در هر خانواده بعد از عروسی و عزا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید