شورش زندانیان هند در میان شیوع ویروس کرونا

به گزارش راه ساری، مقامات هندی روز یکشنبه اعلام کردند که حدود 100 زندانی در زندان جالپایگوری واقع در ایالت بنگال غربی شورش نموده و با نگهبانان زندان درگیر شده اند.

شورش زندانیان هند در میان شیوع ویروس کرونا

به گزارش رسانه های هند، یک مقام پلیس گفت: زندانیان خواستار آزادی خود در میان شیوع ویروس کرونا هستند.

زندان جالپایگوری دارای 750 زندانی است و اکنون زندانیان با استناد به حکمی از سوی دادگاه عالی هند خواستار آزادی خود هستند.

دادگاه عالی هند ماه گذشته به ایالت های مختلف این کشور دستور داد تا با تشکیل کمیته ای مخصوص برای آزادی به قید وثیقه و یا موافقت زندانیان با حکم کمتر از 7 سال اقدام نمایند. این طرح با هدف خلوت کردن زندان های هند در میان شیوع ویروس کرونا در این کشور انجام می گردد.

اشیم اچاریا رییس زندان جالپایگوری گفت: پلیس در حال کوشش برای ورود به منطقه داخلی زندان است. زندانیان دروازه های اصلی را از داخل قفل نموده اند. آن ها به سوی پلیس سنگ پرتاب می نمایند. تا به امروز کسی صدمه ندیده است.

مقامات هندی تا به امروز بیش از 3 هزار زندانی را به منظور خلوت کردن زندان ها آزاد نموده اند.

ماه گذشته نیز زندانیان با پلیس در زندان دوم دوم واقع در شهر کلکته درگیر شده بودند. این درگیری ها پس از مخالفت مقامات با آزادی موقت زندانیان به وقوع پیوست و باعث زخمی شدن بیش از 10 زندانی شد.

بر اساس آمار وزارت بهداشت هند، تا روز شنبه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از مرز 16 هزار نفر عبور نموده است. 507 نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

ایرانیرو: سفر به زیباترین شهرهای ایران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8768

به "شورش زندانیان هند در میان شیوع ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورش زندانیان هند در میان شیوع ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید