شوک بزرگ ، لزوم برخورد با قاصرین و پنهان کاران در فاجعه سقوط هواپیما

به گزارش راه ساری، در کنار برخورد با قاصرین که در بیانیه رسمی ستاد کل نیروهای مسلح و بیانیه رئیس جمهور به آن تصریح شده است، برخورد با افرادی که در 72 ساعت گذشته پنهان کاری کردند نکته مهمی است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.

شوک بزرگ ، لزوم برخورد با قاصرین و پنهان کاران در فاجعه سقوط هواپیما

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، دقایقی پیش ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت که سقوط هواپیمای مسافربری شرکت اوکراینی که به کشته شدن 176 نفر از هموطنان ایرانی و اتباع سایر کشورها انجامید با اشتباه انسانی پدافند ایران انجام شده است و در همین رابطه بلافاصله رئیس جمهور به نمایندگی از جمهوری اسلامی از این اشتباه فاجعه بار اظهار تاسف کرد.

دربیانیه ستاد کل نیروهای مسلح تصریح شده است که به جهت بعضی اخبار از مشاهده اهداف هوایی به سمت مراکز راهبردی کشور و شناسائی بعضی تحرکات هوایی در صفحات راداری، مجموعه پدافند هوایی حساسیت بیشتری پیدا کرد و در نهایت با چرخش نابهنگام و نزدیک شدن هواپیمای مسافربری به یک مرکز حساس نظامی بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای مذکور مورد اصابت قرار می گیرد.

اما در کنار خبر شهادت جمعی از هموطنان مان بر اثر قصورها، سوء تدبیر عجیب در اعلام دیرهنگام این ماجرا تلخی ها را دوچندان کرد.

بر این اساس ضمن لزوم برخورد با قاصرین که در بیانیه رسمی ستاد کل نیروهای مسلح و بیانیه رئیس جمهور به آن تصریح شده است، برخورد با افرادی که در 72 ساعت گذشته پنهان کاری کردند نکته مهمی است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.

اگرچه آنالیز های اولیه نشان می دهد افراد، رسانه ها و مسئولین کشوری و لشکری که در 72 ساعت گذشته اظهار نظر کردند از ماجرا بی اطلاع بودند اما باید آنالیز گردد چنانچه افرادی از ماجرا خبر داشتند و خلاف واقع صحبت کردند و یا به هر دلیل پنهان کاری کردند در هر مقامی برخورد انجام شده و معرفی و در صورت احتیاج محاکمه شوند.

لازم به ذکر است طی 72 ساعت گذشته رسانه های کشور با توجه به سابقه فعالیت ضدانقلاب علیه کشور و ملت ایران و با عدم اطلاع از اصل موضوع و در دست نبودن شواهد و مستندات، یکپارچه این اتهام را تکذیب کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7527

به "شوک بزرگ ، لزوم برخورد با قاصرین و پنهان کاران در فاجعه سقوط هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوک بزرگ ، لزوم برخورد با قاصرین و پنهان کاران در فاجعه سقوط هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید