شکایت شرکت ارز دیجیتال Ripple از یوتیوب

به گزارش راه ساری، شرکت ارز دیجیتالی Ripple از یوتیوب به دلیل عدم توانایی در کنترل و حذف حساب های متخلف شکایت کرد.

شکایت شرکت ارز دیجیتال Ripple از یوتیوب

به گزارش خبرنگار ، یک شرکت ارز دیجیتالی با نام Ripple قصد دارد تا از یوتیوب به دلیل عدم توانایی در کنترل و حذف حساب کلاهبرداران این شبکه اجتماعی شکایت کند.

در یک شکایت که امروز اعلام شده، شرکت ریپل به یوتیوب تهمت فروش تبلیغات برای حمایت از توسعه حساب کاربری کلاهبرداران را زده است. بر اساس این پرونده تشکیل شده، ظاهرا عده ای در پاتفرم یوتیوب دست به جعل هویت مدیرعامل شرکت ارز دیجیتال ریپل را زده اند.

شرکت اینترنتی Ripple یک شبکه تبادل ارز دیجیتال را در اختیار دارد که به صورت بین المللی فعالیت دارد. طی هفت ماه گذشته، کلاهبرداران حساب های کاربری متعددی را با نام مدیرعامل ریپل، برد گارلیمگ هاوس ساخته اند. این حساب های کاربری که عموما تایید شده بودند، از سوی کاربران پیروز و معتبر این شبکه اجتماعی دزدیده شده بودند. آن طور که پیداست کلاهبرداران با هک کردن حساب های تایید شده، جعل هویت خود را پشت نقاب علامت تایید یوتیوب پنهان می کردند.

این افراد برای سوءاستفاده از کاربران جوایزی از ارز دیجیتال شرکت مذکور را در ازای پرداخت مبلغ محدودی می دادند و از این جهت توانستند مبالغ زایدی را از کاربران مختلف دریافت کنند. بر اساس گزارش های شرکت ریپل، آن ها برای یکی از حساب های کلاهبرداری بیش از 350 گزارش تخلف را از ماه نوامبر سال گذشته ارسال کردند. به گفته این شرکت، یوتیوب تمامی گزارش های تخلف را نادیده گرفته و به آن ها توجه ای نشان نداده است. همچنین ریپل اظهار داشته که یوتیوب به یکی از حساب های متخلف نماید تایید شدن را پس از سوء استفاده هایش اهدا کرده است.

مدیر عامل شرکت ریپل مدعی است یوتیوب پس از دریافت اخطاریه نسبت به شکایات مربوط باز هم دست به دریافت تبلیغ های حمایتی از این حساب های کاربری زده و آن ها را انتشار داده است. هنوز مشخص نیست که سوءاستفاده کنندگان و کلاه برداران چه میزان از پول کاربران را دریافت کرده اند، اما بر اساس اطلاعات به دست آمده، یک حساب کاربری توانسته تا 15000 دلار را در طی این سوءاستفاده اینترنتی به دست آورد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کانادا: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8990

به "شکایت شرکت ارز دیجیتال Ripple از یوتیوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت شرکت ارز دیجیتال Ripple از یوتیوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید