شگفتی لی لی گلستان از نگاه بچه ها زیر 10 سال به کرونا

به گزارش راه ساری، گالری گلستان در ایام قرنطینه خانگی که به دلیل شیوع ویروس کرونا انجام شده است مسابقه نقاشی برای بچه ها زیر 10 سال برگزار نموده است.

شگفتی لی لی گلستان از نگاه بچه ها زیر 10 سال به کرونا

به گزارش خبرنگاران، لیلی گلستان درباره دلیل انتخاب گروه سنی زیر 10 سال گفت: فکر می کردم این گروه سنی باید تخیل خیلی قوی داشته باشند و بتوانند کارهای جالبی را ارائه نمایند، بنابراین تصمیم گرفتم برای اولین بار با بچه های کوچک کار کنم.

گلستان با اشاره به میزان استقبال از این فراخوان اجرا شده است، گفت: برایم بسیار عجیب بود که با این استقبال روبرو شدم و اصلا فکر نمی کردم این موضوع تا این حد برای بچه ها و خانواده ها جذاب گردد. با توجه به اینکه همه کار را به تنهایی و در قرنطینه انجام می دهم بار خیلی سنگینی بر دوشم گذاشته شد، اما تجربه بسیار زیبا و لذت بخشی است که از آن بسیار راضی هستم.

او با اشاره به تعداد آثار رسیده گفت: در دو روز اول 220 ایمیل به دستم رسید و تا به حال 440 ایمیل دریافت نموده ام که از بین آنها 180 کار را در مرحله نخست انتخاب نموده ام. قصد دارم تا آخرین روز فراخوان کارهایی را که به نظرم مناسب هستند انتخاب کنم و پس از آن سه داور را دعوت می کنم تا در انتخاب نهایی همراهم باشند.

او همچنین درباره انتخاب داوران گفت: در حال حاضر گزینه خاصی معین نشده است اما قصد دارم از میان نقاشان معروف کسانی را انتخاب کنم که با کار بچه ها نیز آشنایی داشته باشند و بتوانند انتخاب خوبی انجام دهند.

گلستان درباره نحوه نمایش آثار گفت: آثار برگزیده را در سایت گالری گلستان قرار می دهم و افراد برنده نیز همان جا معرفی می شوند. البته شاید در اینستاگرام گالری هم تعدادی از کارها را نمایش دهیم. در چند روز گذشته هم چند اثر را در اینستاگرام گذاشتم تا مردم بتوانند با فضای این مسابقه آشنا شوند و استقبال خیلی خوبی هم از آنها شد.

او درباره موضوع هایی که بیشتر مورد توجه بچه ها قرار گرفته است گفت: در کارهایی که تا به حال آنالیز نموده ام 3 مورد بیشتر از سایر موضوع ها دیده می گردد. نخستین مورد آن کرونا را شکست می دهیم است که بسیار زیاد و به شکل های مختلف دیده می گردد. مثلاً در یک نقاشی سوپرمن با شمشیر در حال کشتن کرونا است یا در تصویر دیگر شخصی با اسپری ضدعفونی بر کرونا پیروز می گردد.

گلستان اضافه نمود: موضوع دوم محیط خانه است و بچه ها فضای خانه را پر از گل و نقاشی و غذا و درحالی که همه اعضای خانواده دور هم هستند نقاشی کردند. در همین حال کرونا در بیرون خانه قرار گرفته است و به دلیل بسته بودن در نمی توانند وارد خانه گردد. هرکدام از بچه ها فضای خانه را به شکلی نمایش داده و تصاویر بسیار جالبی به وجود آورده است.

مدیر گالری گلستان ادامه داد: سومین موضوع شاخص هم تشکر از پرستاران و دکترها است. به این شکل که یک دکتر یا پرستار را نقاشی نموده و بالای سر او تصاویری مانند گل و قلب یا عبارات تشکر با خط بچه هاه دیده می گردد.

علاقه مندان می توانند آثار خود را تا بیستم اردیبهشت به ایمیل گالری گلستان به نشانی [email protected] ارسال نمایند. گالری گلستان به سه برگزیده این مسابقه جایزه نقدی به ترتیب سه میلیون تومان، دو میلیون تومان و یک میلیون تومان اهدا می گردد.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8593

به "شگفتی لی لی گلستان از نگاه بچه ها زیر 10 سال به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شگفتی لی لی گلستان از نگاه بچه ها زیر 10 سال به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید