شیراز و استان فارس دارای جشنواره تئاتر فجر خواهد بود

به گزارش راه ساری، مهدی رنجبر در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: استان هایی که کم برخوردار و کمتر توسعه یافته در رشته های هنری هستند شامل برگزاری رویدادهایی مانند جشنواره فجر می شوند.

شیراز و استان فارس دارای جشنواره تئاتر فجر خواهد بود

وی پیرامون اینکه آیا استان فارس هم میزبان بخشی از آثار جشنواره بین المللی تئاتر فجر خواهد بود، بیان کرد: با توجه به اینکه تئاتر فارس به عنوان طرازی شناخته می گردد که نیازی به اجراهای این شیوه ندارد در زمره 5 استان میزبان قرار نگرفته است.

وی با این وجود عنوان نموده: هرسال به مناسبت جشنواره بین المللی تئاتر فجر، 5 استان از سوی مرکز هنرهای نمایشی انتخاب می شوند تا میزبان بخشی از آثار این رویداد باشند، اما اینکه ما بی تئاتر جشنواره فجر باشیم هم نیست و با رایزنی که کردیم همزمان با تئاترهای فجر، یکی دو اثر برنامه ریزی می کنیم که به روی صحنه بروند.

معاون هنری فرهنگ و ارشاد فارس اعلام این آثار را به بعد موکول کرد و با این حال گفت: شیراز و استان فارس دارای جشنواره تئاتر فجر خواهد بود.

وی درعین حال شکل و شمایل و شیوه کار جشنواره را متفاوت از آنچه مرکز به طور توصیه ای دانست و اضافه نمود: رایزنی با گروه هایی که فراتر هستند و حتی گروه هایی که شرکت نکردند، ما به شیراز دعوت می کنیم تا به اجرا بپردازند.

رنجبر از اجرای گروه هایی از دوره گذشته جشنواره بین المللی تئاتر فجر را رد نکرد و اضافه نمود: ممکن است برخی از آثار سال گذشته که مورد توجه قرار گرفتند و در شیراز فرصت اجرا نیافتند در برنامه اجراها قرار داده شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 خرداد 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1015

به "شیراز و استان فارس دارای جشنواره تئاتر فجر خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیراز و استان فارس دارای جشنواره تئاتر فجر خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید