صدور اخطاریه برای 57 بیمارستان تهران

به گزارش راه ساری، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ضمن بیان اینکه شهرداری برنامه ریزی های خوبی برای مدیریت پسماند نموده است، گفت: هنوز طرح جامع مدیریت پسماند از سوی شهرداری ارائه نشده و این یکی از مسائل اساسی ما در حوزه مدیریت پسماند شهر تهران است.

صدور اخطاریه برای 57 بیمارستان تهران

به گزارش خبرنگاران، فاطمه برنا در گفت و گو با ایسنا ضمن تاکید بر اینکه مشکل اصلی پسماند استان تهران نبود طرح جامع مدیریت پسماند است، گفت: یک طرح جامع مدیریت پسماند باید ارائه گردد که تمام نواقص و کمبودهای موجود، در آن مطرح گردد، در این صورت بسیاری از مسائل پسماند استان و شهر تهران رفع خواهد شد اما در صورتی که پس از تهیه طرح جامع مدیریت پسماند باز هم نواقصی در زمینه مدیریت پسماند وجود داشت می توانیم جابه جایی آرادکوه را پیگیری کنیم.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ادامه داد: طرح های مدیریت پسماند از جمله طرح تفکیک از مبدا در بعضی مناطق به صورت ناقص، موقت و مقطعی اجرا شده است اما هیچکدام از این طرح ها کامل و جامع نبوده اند. به طور قطع اگر طرح جامعی برای مدیریت پسماند نوشته گردد خیلی از نواقص در آن دیده می گردد و قدرت اجرایی بهتری خواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش ایسنا که چه اقداماتی در زمینه تهیه طرح جامع مدیریت پسماند اجرا شده است؟ اظهار کرد: در آخرین کارگروه مدیریت پسماند استان تهران طرح مدیریت جامع مطرح و از شهرداری بازخواسته شد که این طرح را ارائه دهد.

برنا با اشاره به موضوع انتقال مجتمع دفع و پردازش پسماند آرادکوه، شرح داد: حجم زباله ای که در سطح شهر تهران جابه جا می گردد بسیار زیاد است و به طور قطع برای جابه جایی آرادکوه باید تدابیر خاصی دیده گردد. درعین حال در بحث جابه جایی آرادکوه مساله آلودگی اراضی دیگر نیز مطرح می گردد بنابراین انتقال آرادکوه کار سختی است.

وی ادامه داد: در هر حال اگر طرح های کاهش پسماند و تفکیک پسماند از مبدا به درستی در سطح استان تهران اجرا گردد و در کنار آن موضوعات دیگری مانند فراوری انرژی از زباله و بازیافت درنظر گرفته گردد، قاعدتا موضوع جابه جایی مجتمع دفع و پردازش آرادکوه دیگر مطرح نخواهد بود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود درباره زمان لازم برای انتقال آرادکوه شرح داد: شهرداری متولی مجتمع پردازش و دفع زباله آرادکوه و جابه جایی آن است، بنابراین شهرداری باید برای جابه جایی آرادکوه اراضی را در نظر بگیرد و جانمایی کند که این اقدام خود فرایند ای زمان بر خواهد بود.

برنا در خاتمه درباره پایش های بیمارستان های شهر تهران گفت: از ابتدای امسال تا به امروز 111 مورد بیمارستان را پایش و برای حدود 57 مورد از آن ها اخطاریه صادر کردیم که یک درصدی از آن ها مربوط به شرایط پسماندها و بخشی نیز مربوط به شرایط تصفیه خانه های این بیمارستان ها بود. پایش های بیمارستانی ما همچنان ادامه دارد و اداره محیط زیست شهر تهران حدود 80 تا 85 درصد بیمارستان های شهر تهران را پایش می نماید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10286

به "صدور اخطاریه برای 57 بیمارستان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور اخطاریه برای 57 بیمارستان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید