صفر تا صد آزمون ALES ترکیه (هر آنچه که باید بدانید)

به گزارش راه ساری، آزمون ALES که مخفف عبارت Akademik personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı است به عنوان آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های ترکیه شناخته می گردد و دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را دارند باید این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند. دانشگاه های ترکیه در سیستم نمره دهی به متقاضیان کارشناسی ارشد، مواردی از قبیل: نتایج آزمون آلس، نمرات دیپلم، نتایج مصاحبه را لحاظ می نمایند و بیشترین سهم مربوط به نتیجه آزمون آلس می باشد که 50 درصد است. کسب امتیاز بالا در آزمون ALES به منظور ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، امتیاز بزرگی محسوب می گردد.

صفر تا صد آزمون ALES ترکیه (هر آنچه که باید بدانید)

ساختار آزمون ALES

آزمون ALES ترکیه از دو بخش محاسباتی (sayısal) و (sözel) کلامی تشکیل شده است در بخش محاسباتی به مسائل هندسه، ریاضیات و هوش پرداخته شده است و در بخش کلامی نیز، توانایی متقاضی در معنی کلمات، معانی در جمله ها، تکمیل جملات و متن ها، سنجیده می گردد. هدف از آن، سنجش توانایی افراد در زمینه های کلامی، رقمی و تفکر منطقی می باشد که بر میزان موفقیت آنان در طی تحصیلات تکمیلی می تواند تأثیرگذار باشد.

آزمون آلس در مجموع شامل 100 سوال و دارای دو دفترچه است که شامل 50 سوال محاسباتی و 50 سوال عمومی می باشد و زمان پاسخگویی به این سوالات نیز 150 دقیقه می باشد. بیشترین نمره آزمون آلس 100 است و حداقل نمره قبولی در این آزمون در دانشگاه های مختلف متفاوت است و تقریبا بسیاری از دانشگاه ها نمره بالای 50 یا 55 را مورد قبول می دانند به طور مثال برای رشته های عمران و معماری و دیگر شاخه های مهندسی داشتن نمره 55 به بالا در آزمون ALES یکی از شروط پذیرش می باشد.

کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: سفیرساعی
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8928

به "صفر تا صد آزمون ALES ترکیه (هر آنچه که باید بدانید)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صفر تا صد آزمون ALES ترکیه (هر آنچه که باید بدانید)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید