صنعا: سازمان ملل به جای کمک به یمن اشک تمساح می ریزد

به گزارش راه ساری، وزیر بهداشت یمن با انتقاد از انفعال سازمان ملل در قبال اوضاع انسانی در یمن گفت که اظهار دلسوزی نهادهای سازمان ملل نسبت به شیوع کرونا در یمن در شرایطی که نسبت به فجایع جنگ و محاصره این کشور بی تفاوت بودند، معنا ندارد.

صنعا: سازمان ملل به جای کمک به یمن اشک تمساح می ریزد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزیر بهداشت یمن با انتقاد از انفعال سازمان ملل در قبال اوضاع انسانی در یمن گفت که اظهار دلسوزی نهادهای سازمان ملل نسبت به شیوع کرونا در یمن در شرایطی که نسبت به فجایع جنگ و محاصره این کشور بی تفاوت بودند، معنا ندارد.

طه المتوکل گفت:مسئولیت سازمان ملل کمک به ملت هاست نه اینکه مثل کاری که برای یمن می کند، فقط اشک تمساح بریزد. ما از آنها می پرسیم به یمن چه کمکی کردید؟.

به گزارش شبکه المسیره، المتوکل اضافه نمود:سازمان ملل برای یمن پیش بینی بدترین فاجعه را در نتیجه شیوع کرونا می کند اما کشتار یمنی ها را در طول این پنج سال نادیده می گیرد و به گزارش ها از ابتدای جنگ و محاصره درباره اوضاع انسانی یمن توجهی نداشته است.

وزیر بهداشت یمن ادامه توقیف کشتی های حامل سوخت و آذوقه برای یمنی ها توسط ائتلاف سعودی را موجب ایجاد بحرانی جدید برای بخش بهداشت و سلامت در یمن خواند و در این خصوص سازمان ملل را مسئول دانست.

وزیر بهداشت یمن که در نشست مشورتی بخش بهداشت در استان تعز با حضور استاندار این استان سخن می گفت تاکید کرد که تعز در سایه تجاوز محاصره و شیوع کرونا در مناطق اشغالی تعز در شرایط استثنایی به سر می برد.

او گفت: در مناطق حضور ارتش و کمیته های مردمی در استان تعز شهروندان از خدمات بهداشتی مناسب و خوبی برخوردارند، اما مناطق اشغالی استان اوضاع خدمات رسانی در حوزه بهداشت فروپاشیده است.

المتوکل تاکید کرد: در مناطق اشغالی تعز خبری از حاکمیت دولت نیست بلکه باندهایی دست به کشتار، غارت می زنند و حامی نیروهای اشغالگر هستند.

او تعداد مبتلایان به کرونا را در مناطق تحت کنترل ارتش و کمیته های مردمی بسیار کم تر از تعداد مبتلایان در سطح کل کشور دانست و گفت این در نتیجه تدابیر امنیتی و بهداشتی سختگیرانه ای است که اعمال شده است.

م

ایرانیرو: سفر به زیباترین شهرهای ایران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9900

به "صنعا: سازمان ملل به جای کمک به یمن اشک تمساح می ریزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعا: سازمان ملل به جای کمک به یمن اشک تمساح می ریزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید