ضرورت ورود 3 قوه برای بازگشت ارزهای صادراتی

به گزارش راه ساری، خبرنگاران: نماینده مردم صومعه سرا در مجلس، بر ضرورت کوشش قوا برای بازگشت ارز حاصل از صادرات تاکید نمود و گفت: عدم بازگشت این ارزها شرایط را نابسامان نموده است.

ضرورت ورود 3 قوه برای بازگشت ارزهای صادراتی

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، سیدکاظم دلخوش با تاکید بر ضرورت هزینه کرد منابع حاصل از صادرات در تامین کالاها و خدمات مورد احتیاج کشور، گفت: شرایط فعلی ارز و اقتصاد کشور ناشی از بدعهدی بعضی در بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به کشور است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازماندهی دقیق و شفافی برای بهبود شرایط مالی کشور احتیاج داریم، اضافه کرد: اگر ارز حاصل از صادرات هر کالا و خدماتی به داخل کشور برگردد به طور حتم اقتصاد رونق گرفته و نوسانات شدید قیمتی را شاهد نخواهیم بود.

دلخوش با تاکید بر اینکه اکنون تحریم ها و بحث کرونا در مراودات بین المللی تاثیر بسیاری داشته است، توضیح داد: با وجود تحریم ها نیز ایران مراودات خود را با بسیاری از کشورها داشته اما متاسفانه عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات معضلی را برای ساماندهی بازار رقم زده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه با کم شدن فروش نفت در اثر تحریم ها باید صادرات محصولات غیر نفتی جدی گرفته گردد، توضیح داد: اگر در این شرایط نیز صادرات بدون بازگشت ارز صورت بگیرد به طور حتم مالی شکننده خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه با شیوع کرونا میزان دریافت مالیات نیز کاهش خواهد داشت، گفت: با وجود شرایط حاکم شده بر کشور باید هر چه زودتر ارزهای حاصل از صادرات به خزانه عودت شوند تا شرایط مالی کمی التیام یابد.

دلخوش با بیان اینکه چالش پیش رو در بازگشت ارز حاصل از صادرات قیمت ها را در داخل افزایشی نموده است، اضافه کرد: دولت باید با فوریت پیگیر بازگشت ارز حاصل از صادرات کالاهای خدمات باشد.

وی با اشاره به ضرورت تعامل قوا برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به خزانه، گفت: متاسفانه دیده شده که گاهی ارز دولتی ارایه شده اما کالای مورد احتیاج کشور نیز وارد نشده که این نیز معضلی است و باید پیگیری گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10746

به "ضرورت ورود 3 قوه برای بازگشت ارزهای صادراتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت ورود 3 قوه برای بازگشت ارزهای صادراتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید