طالبان: دولت کابل طرح و برنامه مشخصی برای صلح ندارد

به گزارش راه ساری، در حالی که طالبان همیشه دولت افغانستان را به مانع تراشی در فرایند صلح متهم می نماید، این گروه بار دیگر نیز تاکید نمود که کابل برای صلح طرح و برنامه مشخصی ندارد.

طالبان: دولت کابل طرح و برنامه مشخصی برای صلح ندارد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، عبدالله عبدالله روز دوشنبه در توافق با اشرف غنی ریاست شورای عالی مصالحه افغانستان و رهبری فرایند صلح این کشور را به عهده گرفت و خاطرنشان کرد که در نظر دارد هرچه زودتر مذاکرات عملی با طالبان را شروع کند.

از سوی دیگر، طالبان با اشاره به تغییر شرایط نیروهای امنیتی افغان از حالت تدافعی به تهاجمی گفت که اعلام جنگ علیه این گروه به منظور تخریب فرایند صلح اجرا شده است.

طالبان با انتشار مطلبی در وبسایت رسمی این گروه بار دیگر دولت افغانستان را به بهانه تراشی و ایجاد مانع و تاخیر در فرایند صلح متهم کرد و اضافه نمود که کابل طرح و هیئت معینی برای صلح ندارد.

این گروه از دولت افغانستان خواست تا بجای اعلام جنگ راه چاره معین شده صلح و توافقنامه قطر را عملی کند.

لازم به ذکر است که دولت افغانستان هنوز هیئتی را برای مذاکره با طالبان معرفی نکرده است اما عبدالله پس از امضای توافق با غنی اظهارداشت که برای تشکیل فوری شورای عالی مصالحه و توافق درباره دستور کار مذاکرات، نهایی سازی تیم مذاکره کننده فراگیر، نهایی سازی محل و زمان مذاکرات و شروع عملی مذاکرات مستقیم با طالبان برنامه دارد.

.

ایرانیرو: سفر به زیباترین شهرهای ایران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9366

به "طالبان: دولت کابل طرح و برنامه مشخصی برای صلح ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: دولت کابل طرح و برنامه مشخصی برای صلح ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید