ظریف: چه دلیلی دارد ایران اول ژست حسن نیت نشان دهد؟

به گزارش راه ساری، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در پیامی توئیتری به اظهارات یک مقام فرانسوی که خواهان از سرگیری تعهدات هسته ای ایران پیش از بازگشت آمریکا به برجام شده است، پاسخ داد.

ظریف: چه دلیلی دارد ایران اول ژست حسن نیت نشان دهد؟

ظریف در توئیتر نوشت: اساساً طبق چه دلیل و منطقی ایران- کشوری که قاطعانه ایستاد و چهار سال تروریسم مالی بی رحمانه ای را که ایالات متحده در نقض برجام و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد تحمیل نموده بود، شکست داد - باید طرفی باشد که ابتدا حسن نیت نشان دهد؟

وی افزود: این ایالات متحده بود که بدون هیچ دلیلی، زیر این توافق زد. ایالات متحده می بایست خطایش ر ا جبران کند؛ سپس ایران پاسخ خواهد داد.

ساعاتی قبل یکی از مقامات نهاد ریاست جمهوری فرانسه در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت که دولت ایران باید تعهدات هسته ای خود ذیل برجام را رعایت و برنامه هسته ای خود را محدود کند تا آمریکا به برجام بازگردد.

این مقام فرانسوی که خبرگزاری فرانسه از افشای نامش خودداری نموده، در مورد آینده برجام و احتمال بازگشت آمریکا به این توافق گفت: اگر آنها [ایرانی ها] درباره مذاکرات جدی هستند و می خواهند به تعهدات جدیدی از سوی همه طرف های برجام دست یابند، ابتدا آنها باید از اقدامات تحرک آمیز دست بردارند و در وهله دوم باید به چیزی که دیگر به آن احترام نمی گذارند، یعنی تعهداتشان، احترام بگذارند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 13885

به "ظریف: چه دلیلی دارد ایران اول ژست حسن نیت نشان دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: چه دلیلی دارد ایران اول ژست حسن نیت نشان دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید