ظریف: کشورهای اروپایی هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده اند

به گزارش راه ساری، وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه سه کشور اروپایی برای اجرایی تعهدات خود باید از آمریکا اجازه بگیرند، تاکید نمود: این به خاطر ایران است که برجام زنده است، نه سه کشور اروپایی.

ظریف: کشورهای اروپایی هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده اند

با ما سفر کنید و با تور اروپا قیمت مناسب از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد جواد ظریف در صفحه توئیتر خود نوشت: رهبران سه کشور اروپایی- که برای اجرای تعهدات خود ذیل برجام بر امضاء و اجازه کارگزاران اوفک (دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا) متکی هستند - هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده اند.

آیا ابتکار مرده زاده شده امانوئل ماکرون یا خودداری انگلستان از پرداخت بدهی مقرر در حکم دادگاه را به یاد دارید؟

این به خاطر ایران است که برجام زنده است، نه سه کشور اروپایی.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این توئیت ظریف پس از اظهارات ژان ایو لودرایان وزیر خارجه فرانسه مطرح شد. این دیپلمات فرانسوی در مصاحبه با ژورنال دو دیمانش گفته است : کارزار حداکثر فشار علیه تهران که از سوی دولت ترامپ انتخاب شده بود، عملا موفقیتی نداشته و تنها موجب افزایش ریسک و خطر و تهدید شده است. این فرایند باید متوقف گردد زیرا ایران- این مساله را به طور شفاف می گویم- در جهت دستیابی به ظرفیت تسلیحات هسته ای است.

وزیر خارجه فرانسه در ادامه مدعی شد: این به تنهایی برای دو طرف کافی نیست که به توافق هسته ای بازگردند، بلکه باید بر اهمیت مذاکره درباره اشاعه موشک های بالستیک و رفتارهای بی ثبات نماینده ایران در منطقه نیز تاکید گردد.

ظریف در توئیتی دیگر اضافه نمود: همکار محترم: شما دوران کاری ات در کابینه را با فروش جنگ افزار به جنایتکاران جنگی سعودی شروع کردی. از بیان حرف های پوچ و مهمل در خصوص ایران دست بردار.

یادآوری واقعیت: این شما هستید که منطقه ما را بی ثبات می کنید.

از حفاظت جنایتکارانی که منتقدان خود را با اره تکه تکه می نمایند و از جنگ افزارهای ساخت شما برای سلاخی بچه ها در یمن استفاده می نمایند، دست بردارید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 13587

به "ظریف: کشورهای اروپایی هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: کشورهای اروپایی هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید