عبدالله بار دیگر در انتخابات افغانستان تسلیم می گردد؟

به گزارش راه ساری، در حالی که حامیان رئیس اجرایی دولت افغانستان از عدم ثبات عبدالله در مبارزه با تقلب انتخاباتی نگرانند، اما وی گفته که به اشرف غنی در صورت برد عادلانه تبریک می گوید.

عبدالله بار دیگر در انتخابات افغانستان تسلیم می گردد؟

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان به نیویورک تایمز با اشاره به اشرف غنی رئیس جمهور کنونی این کشور گفته است که اگر او به طور عادلانه برنده گردد، این جرات را دارم که تبریک بگویم.

وی که رهبری تیم ثبات و همگرایی را در رقابت های ریاست جمهور داشت، تاکید نمود: البته پیروزی را خواهد پذیرفت که بر اساس آرای درست باشد.

با این حال، حامیان تیم ثبات و همگرایی مخالف بازشماری 300 هزار رای جنجالی در انتخابات افغانستان هستند، زیرا بازشماری قبل از تفکیک آرای بیومتریک و غیربیومتریک خلاف اصول است.

به نظر می رسد که بسیاری از رقبای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به خوبی می دانند که این 300 هزار رای سرنوشت انتخابات را معین خواهد نمود.

به گزارش صدای آمریکا، عبدالله با اشاره به تظاهرات های اخیر حامیان ثبات و همگرایی نیز اظهارداشت که اگر کمیسیون انتخابات بدون رسیدگی به خواست معترضان نتایج را اعلام کند، آنها بی تفاوت نخواهند ماند و این بار مانند انتخابات گذشته مصلحت در کار نیست.

نیویارک تایمز نوشت: با وجود آنکه رئیس اجرایی دولت افغانستان گفته است؛ این بار تسلیم نخواهد شد، اما مشاوران و سیاسیون طرفدارش نگران هستند که بار دیگر عبدالله بر مواضع و تصمیم گیری هایش راسخ نباشد.

گفته می گردد که این بار عبدالله نگرانی متحدانش را پذیرفته و تعهد داده است که مبارزاتش را ادامه خواهد داد.

رئیس اجرایی دولت افغانستان گفته است که در خصوص دوستانم نگران نباشید، من نزد همه آنها خواهم رفت. من برای کشورم مشکل ایجاد نخواهم کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7005

به "عبدالله بار دیگر در انتخابات افغانستان تسلیم می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله بار دیگر در انتخابات افغانستان تسلیم می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید