عبدالله: تکرار اشتباه انتخابات گذشته افغانستان را با بحران روبرو می نماید

به گزارش راه ساری، رئیس اجرایی دولت افغانستان هشدار داد که تکرار اشتباه های گذشته از سوی کمیسیون انتخابات افغانستان این کشور را با بحران بزرگی روبرو خواهد نمود.

عبدالله: تکرار اشتباه انتخابات گذشته افغانستان را با بحران روبرو می نماید

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان با مراجعه به یکی از مراکز ثبت نام در کابل از کمیسیون انتخابات افغانستان خواست که هرگونه مداخله در روند انتخابات را با رسانه ها در میان بگذارد.

وی توضیح داد: شکایاتی از مداخله دولت افغانستان در روند انتخابات وجود دارد که این کار باید متوقف گردد. تکرار اشتباههای گذشته از سوی کمیسیون انتخابات، افغانستان را با بحران بزرگی روبرو خواهد نمود.

عبدالله از کمیسیون انتخابات خواست که هرگونه مداخله تحت هر عنوانی حتی اگر از سوی ریاست اجرایی دولت افغانستان نیز باشد را باید با رسانه ها در میان بگذارد.

رئیس اجرایی دولت افغانستان گفت: برای جلوگیری از بحران کمیسیون انتخابات افغانستان باید با دقت بسیار و استقلال عمل امور انتخاباتی را به پیش ببرد.

وی اضافه نمود: کوچکترین اشتباه در روند انتخابات ریاست جمهوری افغانستان این کشور را به باتلاق سوق می دهد.

مدت کمی تا 6 مهرماه سالجاری، زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان مانده است و جریان اپوزیسیون دولت این کشور، اشرف غنی را به استفاده از امکانات دولتی و اختیارات بالقوه رئیس جمهوری برای پیروزی در انتخابات متهم می نماید.

این در حالی است که در هفته های اخیر کمیسیون انتخابات افغانستان از مداخله ارگ ریاست جمهوری این کشور در امور انتخاباتی این کشور به رسانه ها شکایت نموده است.

.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3537

به "عبدالله: تکرار اشتباه انتخابات گذشته افغانستان را با بحران روبرو می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله: تکرار اشتباه انتخابات گذشته افغانستان را با بحران روبرو می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید