عربستان حج عمره را به علت شیوع کورونا برای همه ممنوع کرد، گزارش دومین مورد کورونا

به گزارش راه ساری، عربستان سعودی پس از ممنوعیت هفته گذشته ورود اتباع خارجی برای انجام حج عمره شهروندان و دیگر ساکنان این کشور را هم از انجام این مراسم ممنوع کرد.

عربستان حج عمره را به علت شیوع کورونا برای همه ممنوع کرد، گزارش دومین مورد کورونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از تایم پس از ورود ممنوعیت اتباع خارجی برای سفر به مکه و مدینه برای مراسم حج عمره به خاطر شیوع ویروس کورونا که در 27 فوریه اعلام شد، هنوز زائرانی که از قبل وارد عربستان سعودی شده بودند، می توانستند برای انجام حج به مسجدالحرام در مکه بروند و نماز جماعت در اطراف کعبه با شمار حاضرانی بسیار کمتر از حد معمول برگزار می شد.

اما بیانیه ای روز چهارشنبه 14 اسفند که خبرگزاری دولتی سعودی به نقل از یک مقام نام برده نشده در وزارت کشور عربستان منتشر کرد این ممنوعیت را گسترده تر می کند.

حدود 7.5 میلیون نفر در سال 2019 برای حج عمره که در طول سال انجام می شود، به عربستان سفر کردند.

هنوز روشن نیست که این ممنوعیت چگونه اعمال خواهد شد، اما دولت عربستان این ممنوعیت را موقتی اعلام کرده است. به نظر می رسد این ممنوعیت مسجد پیامبر در مدینه را هم در برگیرد.

عربستان روز چهارشنبه همچنین دومین مورد عفونت با ویروس کورونا را در این کشور در شخصی که از سفر به ایران از راه مرز با بحرین وارد این کشور شده بود، گزارش کرد. این شخص همراه نخستین مورد کورونا در عربستان بود که به همین طریق وارد این کشور شده بود.

وزارت بهداشت عربستان گفت این مرد در بیمارستان در قرنطینه است و همه افرادی که با او در تماس بوده اند، از لحاظ عفونت با ویروس کورونا آزمایش شده اند.

مجله ابوذریون: مجله خبری و تحلیلی

مجله عکس: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8480

به "عربستان حج عمره را به علت شیوع کورونا برای همه ممنوع کرد، گزارش دومین مورد کورونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان حج عمره را به علت شیوع کورونا برای همه ممنوع کرد، گزارش دومین مورد کورونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید