عربستان، رسما شروع ریاضت مالی را بیان کرد، تصمیمات دردناک برای مردم

به گزارش راه ساری، ایرنا نوشت: عربستان سعودی در پی انتشار ویروس کرونا و تاثیرات آن بر اقتصاد و همچنین کاهش قیمت جهانی نفت و افت شدید درآمدهای ارزی ناشی از آن ، مالیات بر ارزش افزوده را افزایش و پرداخت هزینه معیشتی را متوقف خواهد نمود.

عربستان، رسما شروع ریاضت مالی را بیان کرد، تصمیمات دردناک برای مردم

خبرگزاری عربستان سعودی (واس) روز دوشنبه به نقل از محمد الجدعان وزیر دارایی این کشور افزود: این تصمیم در راستای اجرای اقدامات مهم ریاضت اقتصادی برای مقابله با بحران اقتصادی اتخاذ شده است.

وی گفت: بر این اساس از اول ژوئیه (12 خرداد) اقتصادیات بر ارزش اضافه نموده از 5 تا 15 درصد افزایش خواهد یافت و از اول جولای (11 تیر) پرداخت هزینه معیشتی متوقف خواهد شد.

وزیر دارایی عربستان با بیان اینکه این تصمیمات در سایه روبروه با بحرانی است که دنیا در تاریخ اخیر (قرن های اخیر) شاهد آن نبوده است، اضافه نمود: یکی از مهمترین خصوصیات این بحران (انتشار ویروس کرونا) عدم اطمینان و ناشناخته بودن و پیش بینی میزان و عواقب آن است بنابر این در سایه این تحولات روزمره می طلبد که دولت ها با آن ها تعامل داشته باشند و از قدرت برای اتخاذ تصمیم های خوب در مواقع مناسب برخوردار باشند.

وی در پیامی به شهروندان عربستانی گفت: ممکن است این تصمیمات دردناک باشد اما لازم است و به کمک خدا برای ثبات اقتصادی و اقتصادی در میان مدت و بلند مدت مفید خواهد بود و به نفع کشور و شهروندان است.

الجوادان ادامه داد: این تصمیمات با هدف حمایت از اقتصاد کشور برای غلبه بر بحران بی سابقه بیماری کرونا و برای به حداقل رساندن خسارت ناشی از پیامدهای اقتصادی و اقتصادی آن پس از کاهش شدید قیمت نفت اتحاذ شده است.

وی اظهار داشت: این اقدامات ادامه تصمیماتی است که در گذشته گرفته شده تا از تشدید اثرات منفی بحران در زمینه های مختلف بهداشتی، اجتماعی و اقتصادی آن جلوگیری گردد.

دولت سعودی 17 اردیبهشت سال جاری نیز با صدور مصوبه ای تصمیم گرفت تا برای مقابله با شرایط سخت شیوع ویروس کرونا و شدت دریافت بحران اقتصادی در عربستان، حقوق کارکنان بخش خصوصی در این کشور را به میزان 40 درصد کاهش دهد.

عربستان که از جمله بزرگترین صادرکنندگان نفت در دنیا است، به دلیل جاه طلبی های محمد بن سلمان ولیعهد جوان این کشور در به راه انداختن جنگ در یمن و منازعه بر سر بهای نفت با روسیه، به شدت با بحران اقتصادی و اقتصادی روبرو شده است.

ویروس کرونا موسوم به کووید 19 اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اظهار داشت.

310 310

بالی: سفر به جزیره ای شگفت انگیز در اندونزی

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9235

به "عربستان، رسما شروع ریاضت مالی را بیان کرد، تصمیمات دردناک برای مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، رسما شروع ریاضت مالی را بیان کرد، تصمیمات دردناک برای مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید